رئیس SEC مدعی شد که ایده بیت کوین ساتوشی ناکاموتو توسط ETF شکسته شده است.


گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار و مدرس سابق MIT، در مصاحبه اخیر خود پیامی را در مورد بیت کوین به جامعه سرمایه گذار فرستاد. او همچنین توضیح داد که چرا معتقد است نسخه فعلی بیت کوین با دیدگاه اصلی خالق مرموز آن، ساتوشی ناکاموتو فاصله دارد.

تایید ETF بیت کوین “پیشرفت پایدار” است

در پاسخ به این سوال که چرا، پس از سال‌ها رد، SEC سرانجام تصمیم گرفت محصولی را که بر اساس ارز دیجیتال پرچم‌دار جهانی بیت‌کوین معامله می‌شود، تأیید کند، رئیس Gensler گفت که سلف او، Jay Clayton نیز چندین برنامه را رد کرده است.

با این حال، به گفته گنسلر، این بار چیزی در اینجا تغییر کرده است. جنسلر تأکید کرد که این بار آخرین تصمیم دادگاه را در نظر گرفته است، احتمالاً به مواردی اشاره می کند که Grayscale برنده شد و آزمایشگاه Ripple تا حدی در سال 2023 برنده شد. “ما در حال حرکت به جلو هستیم. وی افزود: “من فکر می کنم این پایدارترین مسیر رو به جلو است.”

وقتی اندرو سورکین، مجری CNBC پرسید که آیا این تصمیم کاملاً تحت تأثیر دادگاه بوده است، اما دیدگاه SEC در مورد بیت کوین و کریپتو به هیچ وجه تغییر نکرده است، Gensler ترجیح داد از دادن پاسخ قطعی خودداری کند و اظهار داشت که SEC “بر اساس قانون عمل کرده و چگونه عمل کرده است. عمل کرد.” دادگاه این قوانین را تفسیر می کند. این همان چیزی است که آمریکایی ها انتظار دارند و این همان کاری است که ما در اینجا انجام می دهیم.»

جنسلر می گوید ایده بیت کوین ساتوشی ناکاموتو متفاوت است

هنگامی که از رئیس SEC به عنوان یک مدرس سابق MIT با دانش فناوری بیت کوین و بلاک چین پرسیده شد، رئیس SEC به مخاطبان یادآوری کرد که خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو گفت بیت کوین یک سیستم پرداخت همتا به همتا غیرمتمرکز خواهد بود.

جنسلر گفت که در طول سال‌ها، ادغام بیت‌کوین منجر به متمرکز شدن شده است، و افزود که این طعنه آمیز است که بسیاری از مردم می‌گویند این هفته به دلیل تایید ETF نقطه‌ای «تاریخی» است.

این تصمیم مربوط به «تمرکز و ابزارهای مالی سنتی» بود که سرمایه‌گذاران اکنون می‌توانند در قالب ETF از طریق شرکت‌های کارگزاری بزرگ خریداری کنند. با این حال، به گفته Gensler، قبل از این هفته، این افراد می‌توانستند آزادانه خود را با بیت‌کوین ابراز کنند.

از روز چهارشنبه، بیت کوین 13.11 درصد از ارزش خود را از زمان تصمیم باشکوه ETF از دست داده است و در زمان نگارش مقاله از بیش از 49000 دلار به 42629 دلار کاهش یافته است.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید