راز ساتوشی: دادگاه حکم نهایی را در پرونده کریگ رایت اعلام کرد


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

قاضی ملور حکم کتبی خود را مبنی بر اینکه کریگ رایت ساتوشی نیست، در یک به روز رسانی جدید در مورد نبرد حقوقی بین خودخوانده ساتوشی کریگ رایت و اتحاد پتنت باز کریپتو (COPA)، ائتلافی از شرکت‌های پیشرو ارزهای دیجیتال، صادر کرد.

در طول سال‌ها، رایت جسورانه ادعا کرده است که او نابغه پشت بیت کوین بوده است. این ادعا با شک و اختلاف روبرو شد و منجر به یک نبرد قانونی با Crypto Open Patent Alliance (COPA)، کنسرسیومی از شرکت‌های پیشرو ارزهای دیجیتال شد. شکایت COPA که در سال 2023 آغاز شد، رایت را به جعل اسناد گسترده برای حمایت از ادعاهایش متهم کرد.

اوج حماسه حقوقی در 14 مارس 2024 اتفاق افتاد، زمانی که دادگاه ادعاهای رایت را بی‌اساس رد کرد. قاضی شواهد رایت را غیرقابل اعتماد و حساب او ساختگی را مورد انتقاد قرار داد و در نهایت ادعای مالکیت معنوی بیت کوین را رد کرد. این تصمیم نه تنها روایت رایت را بی اعتبار می کند، بلکه فضای رمز و راز پیرامون هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو را نیز تقویت می کند.

اکنون دادگاه در این مورد رای تایید شده ای صادر کرده است. بر اساس تصمیم کتبی که در 20 می صادر شد، قاضی ملور نتیجه پرونده هویت ساتوشی را پس از پایان ارسال ها اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: “اولا، دکتر رایت نویسنده کتاب سفید بیت کوین نیست. ثانیا، دکتر رایت فردی نیست که بین سال های 2008 تا 2011 با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو فعالیت کرده است. ثالثا، دکتر رایت نویسنده کتاب نیست. سیستم بیت کوین چهارم، دکتر رایت نویسنده نسخه های اولیه نرم افزار بیت کوین نیست.

مرتبط با

پیامدهای این تصمیمی که اکنون پیش‌نویس شده است برای صنعت ارزهای دیجیتال عمیق است. این رفتار غیرمتمرکز و بدون رهبر بیت کوین را مجدداً تأیید می کند و تضمین می کند که هیچ فردی نمی تواند در مورد منشاء بیت کوین ادعایی داشته باشد. علاوه بر این، به یکی از بحث برانگیزترین و عمومی ترین ادعاها در مورد نام مستعار ساتوشی ناکاموتو پایان می دهد.

همانطور که گرد و غبار بر سر این اختلاف حقوقی فرو می نشیند، جامعه کریپتو به فکر راز ماندگار هویت خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو مانده است. اگرچه بسیاری از افراد ادعا کرده اند یا با این نام مرتبط هستند، ناشناس بودن خالق بیت کوین دست نخورده باقی مانده و اصل اساسی یک ارز مستقل از کنترل هر شخص یا نهادی حفظ می شود.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید