کیف پول بیت کوین عصر ساتوشی توسط محققان برای باز کردن ثروت هنگفت هک شد


جو گرند، یک هکر سخت افزار معروف، موفق شد به The Wired، یک کیف پول رمزنگاری شده حاوی ۳ میلیون دلار بیت کوین دسترسی پیدا کند. گزارش ها.

گراند پس از تماس با صاحب کریپتو اروپایی بدبخت توانست رمز عبور کیف پول را بشکند.

یک فایل رمزگذاری شده که رمز عبور تولید شده توسط RoboForm کیف پول را ذخیره می‌کرد، خراب شد و از دسترسی صاحب آن به ثروت بیت کوینی که برای اولین بار در سال 2013 به دست آورده بود، جلوگیری کرد.

مرتبط با

گراند که در جامعه هکرها با نام “Kingpin” شناخته می شود، “Prototype This!” او پس از حضور در برنامه به محبوبیت رسید. او در سال 2008 بازگشت. او به همراه سرمایه گذاران دیگری مانند تری سندین و داک نورث در این نمایش شرکت کرد.

این اولین دسترسی گرند به کیف پول‌های رمزنگاری‌شده نیست. در سال 2022، او موفق شد کیف پول سخت افزاری Trezor را مجبور به افشای رمز عبور خود کند. با این حال، اغلب به دلایل مختلف چنین درخواست هایی از دارندگان ارزهای دیجیتال را رد می کند.

شکستن رمز عبور تولید شده توسط RoboForm به دلیل استفاده از یک کیف پول نرم افزاری توسط مالک اروپایی، پیچیده تر بود. کارشناسان مختلف ارزهای دیجیتال به او گفتند که بازگشت پول غیرممکن است. بیت کوین شانس.

مرتبط با

برای هک این کیف پول نرم افزاری، گراند با دوست آلمانی خود برای مهندسی معکوس نسخه دقیق RoboForm که برای تولید رمز عبور گم شده استفاده می شود، کار کرد. خوشبختانه برای مالک، نسخه دارای یک نقص بزرگ بود که فرآیند تولید رمز عبور را کاملا غیر تصادفی کرد. در واقع حدس زدن رمز عبور ایجاد شده در یک روز خاص نسبتاً آسان بود.

این فرآیند به دلیل اینکه مالک قادر به به خاطر سپردن روز دقیق ایجاد این رمز عبور نیست، پیچیده شد، اما گراند و دوستش توانستند دوره زمانی صحیح را شناسایی کنند.

صاحب بیت کوین می گوید که او خوش شانس است که دسترسی به کیف پول خود را از دست داده است زیرا بیت کوین او در این سال ها ارزش زیادی پیدا کرده است. او اکنون انتظار دارد که این ارز دیجیتال به شش رقم برسد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید