ربات‌های تجارت ساندویچ نان و کره را در سوء استفاده ۲۵ میلیون دلاری از دست می‌دهند


تیم CertiK به Cointelegraph گفت که این یکی از بزرگترین آسیب‌پذیری‌هایی است که از سپتامبر ۲۰۲۲ در ربات‌های MEV دیده‌اند.

ربات‌های حداکثر ارزش قابل استخراج (MEV) که سعی در «تجارت ساندویچ» داشتند توسط یک اعتبارسنجی سرکش از بین رفتند که منجر به از دست دادن 25 میلیون دلار دارایی دیجیتال شد.

در یک پست توییتری، شرکت امنیتی بلاک چین CertiK تاکید کرد که ربات‌هایی که تلاش می‌کنند تراکنش‌های ساندویچی را انجام دهند – تشخیص می‌دهند که معامله‌گران در تلاش برای خرید توکن‌ها و تلاش برای کسب سود در بین معاملات هستند – مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال را از دست داده‌اند. .

به گفته CertiK، هنگامی که ربات ها شروع به معامله میلیون ها نفر کردند، معاملات معکوس با یک اعتبارسنجی جایگزین شد. این در نهایت منجر به 1.8 میلیون دلار در بیت کوین پیچیده (WBTC)، 5.2 میلیون دلار در کوین USD (USDC)، 3 میلیون دلار در تتر (USDT)، 1.7 میلیون دلار در DAI (DAI) و Wrapped Ether (WETH) 13.5 میلیون دلار از دست داد. بیشتر وجوه در زمان نگارش این مقاله به سه کیف پول مختلف منتقل شده است.

مرتبط با: هکر CoW Swap با استفاده از اکسپلویت «حل کننده» بیش از 550 BNB شیر می دهد

تیم CertiK به کوین تلگراف گفت که این حادثه یکی از بزرگترین آسیب پذیری هایی است که از سپتامبر 2022 در ربات های MEV ثبت کرده اند. توضیح دادند:

ما از سپتامبر 2022 در مجموع حدود 27 میلیون دلار از سوء استفاده‌های ربات MEV ثبت کرده‌ایم و این حادثه اکثریت قریب به اتفاق را تشکیل می‌دهد.»

علاوه بر این، تیم CertiK تاکید کرد که این به طور بالقوه می تواند بر سایر محققان MEV که استراتژی هایی مانند تجارت ساندویچ را دنبال می کنند تأثیر بگذارد. این تیم گفت: «این احتمال وجود دارد که محققان MEV نسبت به اجرای استراتژی‌های غیر اتمی مانند تجارت ساندویچ محتاط باشند، زیرا این سوءاستفاده تنها بر این استراتژی خاص تأثیر می‌گذارد».

در حالی که ربات های MEV پتانسیل به دست آوردن مقادیر زیادی از دارایی های دیجیتال را دارند، آنها همچنین مستعد هک و سوء استفاده هستند. در 28 سپتامبر، یک ربات MEV توانست از طریق معاملات آربیتراژ، 800 اتر (ETH) به دست آورد که در آن زمان یک میلیون دلار ارزش داشت. یک ساعت بعد، ربات همه چیز را به هکری که از یک آسیب پذیری در کد آن سوء استفاده کرد، از دست داد.

مجله: زمستان کریپتو می تواند به سلامت سرمایه گذاران آسیب برساند
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید