وکیل به قاضی گفت که سام بنکمن-فرید علیه اتهامات دولت شهادت داد


این واریز ادعاهای دولت، به ویژه نقش وکیل در حذف خودکار، ایجاد ابعاد شمالی، قرارداد عامل پرداخت، اعتبارات Alameda و شرایط خدمات FTX را به چالش خواهد کشید.

محتوای احتمالی شهادت آتی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، در نامه ای از وکیل او، مارک کوهن، به قاضی کاپلان تشریح شد.

در نامه‌ای که مارک کوهن برای اطلاع از اظهارات برنامه‌ریزی شده آقای بنکمن-فرید در حین بررسی مستقیم وی به دادگاه ارسال کرد، مدافع درخواست تأیید برای شهادت در مورد آگاهی آقای بانکمن-فرید از دخالت وکیل در برخی موارد پس از تصمیم دادگاه شد. از 1 اکتبر 2023.

FTX، FTX US و Alameda Research مراحل ورشکستگی خود را در 11 نوامبر 2022 آغاز کردند، زمانی که Bankman-Fried از سمت مدیرعاملی استعفا داد. او در 12 دسامبر در باهاما دستگیر شد، پس از آن که دولت آمریکا رسماً اتهامات علیه وی را به کشور اعلام کرد. در همین حال، یکی از بنیانگذاران FTX، گری وانگ و مدیر عامل تحقیقات Alameda (و ظاهراً دوست دختر SBF) الیسون موافقت کرده‌اند که در این پرونده به گناه خود اعتراف کنند.

شهادت Sam Bankman-Fried به طور خاص ادعاهای دولت در مورد دخالت وکیل در رویدادهایی مانند سیاست‌های حذف خودکار، ایجاد دارایی‌های ابعاد شمالی، توافق‌نامه عامل پرداخت، وام‌های Alameda و تهیه پیش‌نویس شرایط خدمات FTX را به چالش می‌کشد. درک نقش وکیل برای نشان دادن اعتقاد او به رفتار صحیح و قانونی بسیار مهم است.

اسکرین شات نامه منبع: CourtListener

دفاع استدلال می کند که درک آقای بنکمن-فرید از دخالت وکیل حقوقی به وضعیت روحی و حسن نیت او مرتبط بود. آنها همچنین پیشنهاد می کنند که دانش شیوه های صنعت برای نشان دادن اعتقاد به عمل مطابق با هنجارهای پذیرفته شده ضروری است.

بر اساس این نامه، اعترافات کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research مبنی بر ارائه داده های دستکاری شده و ادعاهای مدیر ارشد فناوری سابق FTX، گری وانگ مبنی بر اینکه SBF نقشی در اجازه دادن به Alameda برای ” برداشت نامحدود وجوه” ایفا کرده است و مدیر سابق مهندسی FTX Nishad Singh گفت: Alameda’s خرید تأییدیه های افراد مشهور “افراطی” بر اهمیت اظهارات آقای بنکمن-فرید در 12 نوامبر 2022 در مورد قصد وی برای به چالش کشیدن استنتاج های حاصل از اظهارات شاهدان قبلی تأکید می کند.

مرتبط با: اسکاراموچی: هیچ راهی وجود ندارد که سام بنکمن-فرید بتواند دادستان ها را فریب دهد

علاوه بر این، در این نامه آمده است که دفاع برنامه ریزی می کند که آقای بنکمن-فرید در مورد حسن نیت خود در 12 نوامبر 2022 در رابطه با تبعیت از دستورالعمل های مقامات باهامیا شهادت دهد. این بیانیه حول محور اعتقاد او بود که مقامات باهامایی رفاه مشتریان FTX را در اولویت قرار می دهند و مشاوران ورشکستگی داخلی FTX و ایالات متحده تضاد منافع بالقوه دارند.

انتظار می رود دولت ایالات متحده در صبح روز 26 اکتبر پرونده خود را علیه SBF به پایان برساند. وکلای مدافع احتمالا روز بعد پرونده را به پایان خواهند رساند. دادستان ها افزودند که مطمئن نیستند بر اساس شهادت بانکمن-فرید، شاهدان ردیه لازم باشد یا خیر. بحث پایانی ممکن است قبل از 31 اکتبر مطرح شود.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید