کمک های خیریه Sam Bankman-Fried توسط FTX: Report به دنبال آن است

کمک های خیریه Sam Bankman-Fried توسط FTX: Report به دنبال آن است


مدیریت جدید FTX در تلاش است تا میلیون ها دلار اهدا شده توسط Future Fund و SBF را بازیابی کند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، مدیریت جدید FTX در تلاش است تا میلیون‌ها دلار از کمک‌های مالی صرافی ارز دیجیتال و مدیر عامل سابق آن، سم بانکمن-فرید، را بازیابی کند.

در پایان ماه سپتامبر، بازوی خیریه FTX، صندوق آینده، 160 کمک مالی به بیش از 110 سازمان غیرانتفاعی در هند، از جمله سازمان‌های غیرانتفاعی در هند، و همچنین محققان دانشگاهی که استارت‌آپ‌های بیوتکنولوژی و واکسن‌های کووید-19 را توسعه می‌دهند و روی مطالعات همه‌گیری کار می‌کنند، اعطا کرده است. بیش از یک میلیون دلار متعهد شد. ، چین و برزیل.

بر اساس این گزارش، صندوق آینده 3.6 میلیون دلار به AVECRIS، شرکتی که بر روی پلت فرم واکسن ژنتیکی کار می کند، و 5 میلیون دلار اضافی به کمک هزینه تحصیلی اطلس برای بورسیه ها و برنامه های تابستانی دبیرستان در سانفرانسیسکو متعهد شده است.

سخنگوی Bankman-Fried گفت که کمک های خیریه از سود کسب و کار انجام می شود، نه سپرده های مشتریان.

بازوی کمک‌رسانی در فوریه 2022 اعلام کرد که قصد دارد در سال اول بیش از 100 میلیون دلار توزیع کند و تا 1 میلیارد دلار کمک کند.

این کمک‌ها علیرغم کاهش قیمت ارزهای دیجیتال حفظ شد. در 23 سپتامبر، نمایه توییتر صندوق آینده اعلام کرد که “بخش قابل توجهی” از سرمایه به تحقیقات و استارت آپ هایی که در زمینه مدیریت ریسک برای هوش عمومی مصنوعی (AGI) کار می کنند، با جوایز تا 1.5 میلیون دلار و همچنین هزاران سرمایه اختصاص داده می شود. دلار جوایز برای “بهترین نقد دیدگاه های ما” در مورد آینده هوش مصنوعی.

مرتبط: شرکت ها و سرمایه گذاران ممکن است نیاز به بازگرداندن میلیاردها وجوه پرداخت شده توسط FTX داشته باشند

کمک های مالی FTX به احزاب و نامزدهای سیاسی نیز توسط دادستان های ایالات متحده بررسی می شود. بانکمن-فرید با 5.2 میلیون دلار کمک مالی، دومین کمک کننده به کمپین ریاست جمهوری جو بایدن در سال 2020 است.

به گزارش کوین تلگراف، مقررات بازپس گیری می تواند کسب و کارها و سرمایه گذاران را مجبور به بازپرداخت میلیاردها دلاری که در ماه های قبل از سقوط صرافی ارز دیجیتال پرداخت کرده اند، داشته باشند. مدیریت جدید FTX می‌گوید «تعدادی از دریافت‌کنندگان مشارکت یا سایر پرداخت‌ها» برای بازگرداندن وجوه به شرکت درخواست داده‌اند.

در 4 ژانویه، Bankman-Fried نسبت به تمام اتهاماتی که در رابطه با سقوط صرافی ارزهای دیجیتال با آن روبرو بود، از جمله کلاهبرداری انتقال سیمی، کلاهبرداری اوراق بهادار و نقض مالی کمپین، اعتراف کرد که بی گناه است. او از 22 دسامبر در خانه خانواده اش در کالیفرنیا در بازداشت خانگی به سر می برد.




نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉