مسائل مربوط به تحقیقات Alameda سام بانکمن-فرید مربوط به FTX: Report است

مسائل مربوط به تحقیقات Alameda سام بانکمن-فرید مربوط به FTX: Report است


SBF ادعا کرده بود که عملیات FTX و Alameda مستقل هستند، اما آخرین شکایت نشان داد که هر دو شرکت از روز اول حدس می زدند.

گزارش‌های جدید در مورد سام بنکمن-فرید و بازارهای سهام در حال سقوط او نشان می‌دهد که شرکت تجاری ارز دیجیتال Alameda Research که اکنون ورشکسته شده بود، تقریباً در سال 2018 سقوط کرد، حتی قبل از ظهور FTX.

گزارشی که در وال استریت ژورنال به نقل از کارمندان سابق منتشر شد، نشان داد که Alameda متحمل ضررهای سنگینی از الگوریتم معاملاتی خود شده است. این الگوریتم برای انجام تعداد زیادی عملیات خودکار و سریع طراحی شده است. با این حال، شرکت با پیش‌بینی نادرست تغییرات قیمت، پول خود را از دست داد.

در سال 2018، Alameda حدود دو سوم از دارایی های خود را به دلیل افت قیمت توکن XRP از دست داد و در یک چشم به هم زدن در آستانه سقوط قرار گرفت. اما بنا به گزارش ها، Bankman-Fried موفق شد با جمع آوری وجوه از وام دهندگان و سرمایه گذاران، شرکت تجاری را نجات دهد و نوید بازدهی تا 20 درصد از سرمایه گذاری های آن را داد.

بر اساس این گزارش، در ژانویه 2019، آلامدا از کنفرانس افتتاحیه هفته بلاک چین بایننس حمایت کرد و SBF از این رویداد برای تماس با سرمایه گذاران برای جمع آوری سرمایه برای شرکت تجاری ورشکسته استفاده کرد.

بعداً در آوریل 2019، FTX با وعده ارائه یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران نهادی راه اندازی شد. با راه اندازی FTX، Bankman Fried از Alameda برای تقویت رشد خود استفاده کرد و این شرکت تجاری به بزرگترین بازارساز برای بازار سهام تبدیل شد. همیشه برای سایر تجار برای خرید و فروش باز بود. افرادی که با تاکتیک های Alameda آشنا هستند ادعا می کنند که صرافی گهگاه برای جذب مشتری طرف بازنده معامله را اتخاذ می کند.

مربوط: قانونگذاران ایالات متحده تحت فشار پس از سقوط FTX: گزارش

در حالی که بانکمن فرید قبلاً ادعا کرده بود که Alameda و FTX همیشه مستقل عمل می کنند، شکایت اخیر توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خلاف این را نشان می دهد.

این دادخواست نشان داد که بانکمن فرید دستور داده بود تا یک کد برای به دست آوردن یک مزیت ناعادلانه ایجاد کند. این کد به Alameda این امکان را می‌دهد که بدون توجه به میزان وثیقه‌ای که در صرافی قرار داده است، تراز منفی در FTX حفظ کند. Bankman-Fried همچنین اطمینان داد که وثیقه FTX Alameda بلافاصله پس از کاهش ارزش به زیر یک آستانه خاص، فروخته نخواهد شد.

گزارش نهایی نشان داد که یک کشتی از روزهای اولیه آلامدا در حال غرق شدن بوده است. اما Bankman Fried نه تنها در سال 2018 آن را با وجوه قرض گرفته شده نجات داد، بلکه بعداً از آن برای ایجاد صرافی رمزنگاری FTX که اکنون از کار افتاده استفاده کرد و رشد آن را تقویت کرد.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉