کارشناسان موسس FTX تا 1.2 هزار دلار در ساعت هزینه خواهند داشت


با توجه به پرونده های دادگاه، کارشناسان بالقوه سام بنکمن-فرید نسبت به شاهدان دادستانی ایالات متحده می توانند اتهامات بیشتری را مطرح کنند.

با نزدیک شدن به تاریخ شروع محاکمه سام بنکمن-فرید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX، پرونده های جدید دادگاه نشان می دهد که SBF ممکن است در صورت شهادت به نمایندگی از شهود متخصص، بیش از 1000 دلار در ساعت پرداخت کند.

SBF ممکن است هفت کارشناس را برای شهادت در پرونده کلاهبرداری که برای 2 اکتبر 2023 برنامه ریزی شده است فراخواند. کارشناسان پیشنهادی عبارتند از لارنس آکا، توماس بیشاپ، برایان کیم، جوزف پیمبلی، بردلی اسمیت، پیتر وینلا و اندرو دی وو.

برخی از شاهدان، مانند رئیس سابق کمیسیون انتخابات فدرال، بردلی اسمیت، طبق پرونده دادگاه مورخ اوت، 1200 دلار در ساعت از تیم حقوقی SBF برای شهادت در مورد مسائلی مانند قوانین مالی مبارزات انتخاباتی ایالات متحده و اهداکنندگان کاه مطالبه خواهند کرد.

اسمیت گفت: “من هیچ علاقه مالی به نتیجه این پرونده ندارم. در درخواست او، غرامت ساعتی برای زمان و خدماتم با هزینه صورتحساب 1200 دلار در ساعت دریافت می کنم.” این سند افزود:

غرامت من در این پرونده به هیچ وجه وابسته به دیدگاه های ارائه شده در اینجا یا نتیجه این اقدامات قانونی نیست.»

طبق سوابق دادگاه، سایر کارشناسان، از جمله آکا و پیمبلی، در صورت شهادت، به ترتیب 800 پوند (1000 دلار آمریکا) و 720 دلار آمریکا در هر ساعت هزینه دریافت می کردند. سایر نرخ های ساعتی برای کارشناسان بالقوه SBF از 400 تا 650 دلار متغیر است.

از سوی دیگر، طبق داده های دادگاه، پیتر ایستون، استاد حسابداری در دانشگاه نوتردام و شاهد پیشنهادی برای دادستانی، ساعتی 1175 دلار دستمزد دریافت می کند.

سوابق دادگاه فوق به عنوان بخشی از درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) برای منع هر هفت کارشناس از شهادت از طرف SBF در دادگاه آمده است.

وزارت دادگستری استدلال کرد که کارشناسان پیشنهادی بانکمن-فرید و توضیحات همراه آن “از تعدادی کاستی رنج می برند” و نمی توانند مبنایی برای نظرات ارائه دهند.

مرتبط با: DOJ دفاع از ادعای کلاهبرداری SBF را “بی ربط” توصیف کرد و اطلاعات بیشتری را درخواست کرد

این مقام مسئول نوشت: «در مواردی که متهم نظر کارشناس را بیان می کند، آن نظرات مواردی است که با شهادت کارشناس مطابقت ندارد، فاقد روش شناسی قابل اعتماد یا مبنای واقعی و مبتنی بر داده است یا برای هیئت منصفه نامربوط، غیرمنصفانه مغرضانه و گیج کننده است.

این خبر درست زمانی منتشر شد که مهلت درخواست SBF برای به تعویق انداختن جلسه رسیدگی به پایان رسیده بود. در صورت ارائه و تایید درخواست تا اول سپتامبر، جلسه استماع SBF به 11 مارس 2024 موکول خواهد شد.

Bankman-Fried با 12 اتهام مواجه است که شامل دو پرونده قضایی است که قرار است از 2 اکتبر 2023 و 11 مارس 2024 آغاز شود. او تمام اتهامات را رد کرد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: آسیا اکسپرس: استخراج کننده بیت کوین به حبس ابد محکوم می شود، چین به شرکت های ارز دیجیتال پاداش می دهد


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید