وکلای سام بنکمن-فرید با استناد به موارد متمم اول قانون اساسی، حکم وثیقه او را به چالش کشیدند


وکلا تصمیم قاضی مبنی بر لغو وثیقه در 11 اوت را زیر سوال بردند و ادعا کردند که گفتگوی SBF با یک روزنامه نگار در مورد کارولین الیسون “فعالیت اصلاحیه اول محافظت شده” بوده است.

وکلای مدافع سام بنکمن-فرید یا SBF درخواست تجدیدنظر دادند و استدلال کردند که وثیقه مدیر عامل سابق FTX “به تلافی استفاده از حقوق متمم اول” لغو شده است و او شاهد این جعل ادعا نشده است.

در 25 آگوست، تیم حقوقی SBF دادخواستی را به دادگاه استیناف ایالات متحده برای بخش دوم ارائه کرد و خواستار آزادی او قبل از جلسه دادگاه او در اکتبر شد. به گفته وکلای او، برای قاضی لوئیس کاپلان لغو وثیقه SBF در 11 اوت “نامناسب” بود. او ادعا کرد که صحبت با مطبوعات و ارائه اطلاعات در مورد کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، بخشی از حقوق متمم اول او بود.

بر اساس درخواست تجدیدنظر، وکلای SBF در سخنرانی خود در نیویورک تایمز، سبک “ارعاب یا تهدید” مدیر عامل سابق FTX علیه الیسون را زیر سوال بردند که منجر به انتشار مقاله ای در برخی از مجلات خصوصی الیسون شد. نیویورک تایمز پرونده خود را در مورد این پرونده ارائه کرد و مدعی شد که مردم در این اطلاعات “منافع قانونی” دارند و به نگرانی های مشابه در متمم اول قانون اساسی اشاره کرد.

درخواست تجدیدنظر مورخ 25 اوت، گفت: “بر اساس سابقه قابل اجرا، ارتباطات آقای بنکمن-فرید با خبرنگار تایمز تحت فعالیت متمم اول محافظت می شد.” نه دولت و نه دادگاه بدوی هیچ قانون موردی را مورد استناد قرار نداده‌اند و دفاعیات از هیچ قانونی که در آن متهمی که اطلاعات اخباری را در اختیار یک روزنامه‌نگار قرار می‌دهد به دستکاری شاهد تعبیر شده باشد بی‌اطلاع است.»

درخواست تجدیدنظر بر اساس درخواستی است که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک ارائه شده است که ادعا می کند دسترسی بنکمن-فرید به مواد کشفی قبل از محاکمه جنایی او به دلیل بازداشت او در بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین ناکافی بوده است. حدود پنج هفته تا آغاز اولین جلسه دادگاه SBF در 3 اکتبر باقی مانده است و وزارت دادگستری میلیون ها صفحه مطالب اکتشافی را قبل از تاریخ دادگاه آماده کرده است.

مرتبط با: Coin Center تعریف مجدد «غیرقانونی» SEC از بازار سهام را هدف قرار داده است

قاضی کاپلان قبلاً مقرراتی را تأیید کرده بود که به SBF اجازه می داد با وکلای خود به سلول دادگاه دسترسی داشته باشند، مشروط بر اینکه آنها 48 ساعت اخطار بدهند. با این حال، وکلای بانکمن-فرید گفتند که این ترتیبات با توجه به زمان محدود قبل از جلسه و مقدار اطلاعاتی که باید بررسی شود، کافی نبود.

در ماه اکتبر، Bankman-Fried با 7 اتهام جنایی در FTX و Alameda به اتهام کلاهبرداری و سوء استفاده از وجوه مشتری روبرو خواهد شد. جلسه دیگری در مارس 2024 برگزار می شود که در آن مدیر عامل سابق با 5 جرم روبرو خواهد شد. او همه اتهامات را رد کرد.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید