سم بنکمن-فرید در نامه ای به تیم FTX از ورشکستگی بسیار ناراحت است


مدیرعامل سابق نقش خود را در افت بازار سهام به عنوان یک نارسایی در نظارت توصیف کرد و گفت که باید «به موقعیت‌های حاشیه بزرگ تردید بیشتری می‌کرد».

سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، که با نام SBF نیز شناخته می‌شود، در نامه‌ای با اعلام سقوط از کارکنان بازار سهام عذرخواهی کرد.

بر اساس نامه 22 نوامبر بررسی شده توسط Cointelegraph، Bankman-Fried دلایل بحران نقدینگی FTX و متعاقب آن ورشکستگی کارکنان را توضیح داد. او تا حد زیادی اطلاعات گزارش شده توسط رسانه ها در زمان سقوط بازار سهام را تایید کرد و خاطرنشان کرد که رکود در بازار کریپتو یکی از عواملی بود که منجر به کاهش ارزش دارایی های وثیقه FTX شد. به گفته مدیرعامل سابق، «عجله به بانک» در ماه نوامبر به کاهش پوشش بازار سهام به حدود 9 میلیارد دلار، همراه با 8 میلیارد دلار بدهی کمک کرد.

SBF گفت: “من هرگز نمی خواستم این اتفاق بیفتد.” من میزان کامل موقعیت حاشیه را درک نکردم و میزان خطر ناشی از یک فروپاشی بیش از حد همبسته را درک نکردم.

Bankman-Fried نقش خود را در این فاجعه به‌عنوان یک شکست در نظارت توصیف کرد و گفت که باید «به موقعیت‌های حاشیه بزرگ تردید بیشتری داشته باشد» و رویه‌های بیشتری برای نظارت و شبیه‌سازی سقوط و نشت بانک‌ها داشته باشد. او گفت که قصد دارد اعضای تیم آسیب دیده را “آرایش” کند، اما از اتفاقاتی که منجر به ورشکستگی FTX شد پشیمان است:

“تا یک ماه پیش من معتقد بودم FTX یک تجارت موفق، سودآور و نوآورانه است. این بدان معنی است که FTX هنوز ارزش دارد و این ارزش می تواند به کامل تر شدن همه کمک کند. ما احتمالاً می توانیم سرمایه قابل توجهی را جمع آوری کنیم؛ بالقوه برای میلیاردها دلار بودجه. توجه حدود هشت دقیقه پس از امضای اسناد فصل 11 جلب شد.

SBF گفت: “شاید هنوز فرصتی برای نجات شرکت وجود داشته باشد.” من معتقدم که میلیاردها دلار علاقه واقعی از سوی سرمایه گذاران جدید وجود دارد که می توانند برای کامل کردن مشتریان سرمایه گذاری کنند. اما من نمی توانم قول بدهم که اتفاقی برای شما بیفتد زیرا این انتخاب من نیست.

مربوط: Sam Bankman-Fried سرمایه گذاران را به روز می کند: “ما بیش از حد اعتماد به نفس و بی دقت شده ایم”، ادعا می کند 13 میلیارد دلار اهرم مالی

SBF در 11 نوامبر از سمت مدیرعاملی FTX کنار رفت، همان اعلامیه ای که گروه FTX برای ورشکستگی در ایالات متحده اعلام کرد. مراحل دادگاه ورشکستگی در ناحیه دلاور در حال بررسی است، اما تیم حقوقی به نمایندگی از بدهکاران FTX در 22 نوامبر گفت که دارایی های بازار سهام همچنان در معرض خطر حملات سایبری قرار دارند. یک بازیگر ناشناس در 11 نوامبر 228523 اتر (ETH) را از FTX حذف کرد.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید