سام بنکمن-فرید دستگیر شد و با استرداد موافقت شد - قانون رمزگشایی، 12 تا 19 دسامبر.

سام بنکمن-فرید دستگیر شد و با استرداد موافقت شد – قانون رمزگشایی، 12 تا 19 دسامبر.


بنا بر گزارش ها، این کارآفرین در تصمیم قبلی خود برای درخواست تجدید نظر در مورد استرداد تجدید نظر کرده و اکنون می تواند در دادگاهی در ایالات متحده حاضر شود.

به Law Decoded خوش آمدید، خلاصه هفتگی همه پیشرفت‌های اصلی در ویرایش.

درام FTX هفته گذشته زمانی که به درخواست دولت ایالات متحده، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق نیروی پلیس سلطنتی باهاما را دستگیر کرد، تشدید شد. در عرض چند ساعت، سیاستمداران، مدیران کریپتو و اینفلوئنسرها اپلیکیشن‌های توییتر خود را راه‌اندازی کردند تا درباره دستگیری مدیر عامل سابق که مجبور بود شهادتش در کنگره آمریکا را از دست بدهد، نظر بدهند. با این حال، متن بیانیه برنامه ریزی شده SBF توسط رسانه ها به دست آمد، جایی که وکیل بازسازی، جان جی. ری III، که نقش مدیر عامل FTX را پس از تشکیل پرونده برای دخالت FTX.US در ورشکستگی فصل 11 بر عهده گرفت، مقصر دانست.

اتهامات شخصی علیه FTX و SBF در حال افزایش است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بانکمن-فرید را به نقض مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار 1933 و قانون بورس اوراق بهادار 1934 متهم کرد. همچنین از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) شکایت کرد. شکایتی علیه Sam Bankman-Fried، FTX و Alameda Research به اتهام نقض قانون بورس کالا و به دنبال محاکمه هیئت منصفه. کیفرخواست جدید که توسط دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، دامیان ویلیامز، امضا شده است، 14 صفحه است و شامل هشت اتهام است.

انتظار می رود بانکمن-فرید در تصمیم قبلی خود برای تجدید نظر در مورد استرداد تجدید نظر کند و در دادگاهی در باهاما در 19 دسامبر برای لغو این تصمیم حاضر شود. با موافقت با استرداد، او می تواند در دادگاهی در ایالات متحده حاضر شود و در صورت محکومیت به 115 سال زندان محکوم شود. با این حال، مفسران حقوقی به کوین تلگراف گفتند که تا زمانی که در چند ماه یا حتی سال‌های آینده حکم نهایی را دریافت کند، «کارهای زیادی برای بازی کردن» در این پرونده وجود دارد.

سناتورهای وارن و مارشال قانون پولشویی را برای رمزارزها وضع می کنند

سناتورهای آمریکایی الیزابت وارن و راجر مارشال قانون ضد پولشویی دارایی دیجیتال سال 2022 را معرفی کردند. این لایحه هفت صفحه ای طبقه بندی کسب و کار خدمات پولی (MSB) را گسترش می دهد، موسسات مالی را از استفاده از فناوری هایی مانند میکسر دارایی های دیجیتال منع می کند و مقرراتی را اعمال می کند. کیوسک‌های دارایی دیجیتال که با نام خودپرداز نیز شناخته می‌شوند.

کسب‌وکارهای خدمات پولی ملزم به نوشتن و اجرای سیاست‌های مبارزه با پولشویی خواهند بود. این لایحه الزامات گزارشی را که در حال حاضر توسط FinCEN پیشنهاد شده است نهایی می کند و الزامات جدیدی از جمله گزارش تراکنش های بیش از 10000 دلار تحت قانون رازداری بانکی را معرفی می کند.

به خواندن ادامه دهید

کانادا تجارت اهرم و حاشیه کریپتو را ممنوع می کند

Canadian Securities Administrators (CSA)، شورای استانی و منطقه ای تنظیم کننده اوراق بهادار کانادا، به روز رسانی را برای پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال فعال در این کشور منتشر کرده است. بر اساس این بیانیه، همه شرکت‌های معاملات ارز دیجیتال که در کانادا فعالیت می‌کنند – چه داخلی و چه خارجی – باید از شرایط جدید گسترش‌یافته پیروی کنند که آنها را از ارائه خدمات معاملاتی حاشیه یا اهرم به مشتریان کانادایی منع می‌کند. شرایط گسترش‌یافته همچنین از ارائه‌دهندگان خدمات تبادل کریپتو کانادایی می‌خواهد که دارایی‌های نگهبانی خود را از تجارت خصوصی پلتفرم جدا کنند.

به خواندن ادامه دهید

نیجریه آماده تصویب لایحه شناسایی بیت کوین و ارزهای دیجیتال است

بنا بر گزارش ها، دولت نیجریه به زودی قانونی را تصویب خواهد کرد که استفاده از بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای همگام شدن با شیوه های جهانی به رسمیت می شناسد. لایحه قانون سرمایه گذاری و اوراق بهادار 2007 (اصلاح) در صورت تصویب به کمیسیون بورس و اوراق بهادار محلی این امکان را می دهد که “ارزهای دیجیتال و سایر صندوق های دیجیتال را به عنوان سرمایه سرمایه گذاری به رسمیت بشناسد”.

این گزارش تقریباً 24 ماه پس از ممنوعیت فعالیت کریپتو توسط نیجریه در فوریه 2021 منتشر شد. بانک مرکزی نیجریه (CBN) به صرافی‌های رمزنگاری و ارائه‌دهندگان خدمات محلی دستور داده است که فعالیت خود را متوقف کنند و بانک‌ها را مجبور به بستن حساب‌های هر شخص یا نهادی که مورد علاقه است، ببندند. در فعالیت های تجاری

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉