با پیوستن مایکروسافت به هیئت مدیره، سم آلتمن رسماً به OpenAI بازگشت


سام آلتمن در یادداشتی از شرکت در 29 نوامبر به کارمندان خطاب کرد و به نشانه بازگشت رسمی خود به یک موقعیت رهبری ارشد در OpenAI بود.

سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI، رسماً به عنوان مدیر عامل شرکت بازگشته است و چند هفته پس از خروج ناگهانی و غیرمنتظره او به یک گردباد پایان داد.

آلتمن در یادداشتی که در 29 نوامبر منتشر شد، خطاب به کارکنان OpenAI تأیید کرد که مدیرعامل موقت میرا موراتی از سمت خود کناره‌گیری کرده و به سمت قبلی خود به عنوان مدیر ارشد فناوری باز خواهد گشت.

آلتمن همچنین یک استارتاپ جدید به ریاست برت تیلور، مدیر عامل Salesforce، لری سامرز، که قبلا به عنوان وزیر خزانه داری ایالات متحده خدمت می کرد، و Adam D’Angelo، مدیر عامل سایت پرسش و پاسخ اجتماعی Quora، معرفی کرد.او همچنین هیئت مدیره خود را اعلام کرد. D’Angelo قبل از فاش شدن این حماسه در اواسط نوامبر در هیئت مدیره OpenAI بود. گرگ براکمن نیز به عنوان رئیس OpenAI به نقش خود ادامه خواهد داد.

“من هرگز به این اندازه در مورد آینده هیجان زده نبوده ام. من برای کار سخت همه در یک موقعیت نامشخص و بی سابقه بسیار سپاسگزارم، و معتقدم انعطاف پذیری و روحیه ما ما را در این صنعت متمایز می کند. احساس بسیار بسیار خوبی نسبت به ما دارم. آلتمن به کارمندان گفت: این موفقیت ما در دستیابی به ماموریت است.

Microsoft OpenAI به هیئت مدیره ارتقا یافت

آلتمن اعلام کرد که مایکروسافت نیز به عنوان ناظر بدون رأی در هیئت مدیره جدید شرکت خواهد کرد.

او گفت: “ما به وضوح انتخاب درستی را در شراکت با مایکروسافت انجام دادیم، و من هیجان زده هستم که هیئت مدیره جدید ما آنها را به عنوان یک ناظر بدون رای انتخاب کرده است.”

بر اساس گزارش 29 نوامبر از رویترز، به نقل از یک فرد آشنا، در ابتدا انتظار نمی رفت که مایکروسافت توسط OpenAI به او پیشنهاد دهد.

مایکروسافت 13 میلیارد دلار روی سازندگان ChatGPT سرمایه گذاری می کند

مرتبط با: OpenAI ثبت نام های جدید ChatGPT Plus را به دلیل تقاضای بالا متوقف می کند

آلتمن گفت که بر پیشبرد طرح تحقیقاتی شرکت، بهبود محصولات و خدمات رسانی بهتر به مشتریان به عنوان سه اولویتی که در دومین دوره مدیریت اجرایی خود روی آن تمرکز خواهد کرد، تمرکز خواهد کرد.

در همان اعلامیه رسمی، تیلور تاکید کرد که OpenAI “ساختار حاکمیتی خود را بهبود می بخشد” و “یک کمیته مستقل هیئت مدیره برای نظارت بر بررسی رویدادهای اخیر” به منظور ایجاد ثبات بیشتر برای شرکت ایجاد می کند.

مجله: AI Eye: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در رمزنگاری، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید