Safaricom M-Pesa با اخذ مجوز پول موبایل اتیوپی به انحصار دولتی پایان می دهد


این شرکت مستقر در کنیا در حال حاضر 3 میلیون کاربر تلفن همراه در اتیوپی دارد و قصد دارد آن را به دهمین کشور ارائه دهنده خدمات پرداخت تبدیل کند.

بانک ملی اتیوپی (NBE) مجوز خدمات پول موبایلی را به سرویس مالی موبایل Safaricom M-Pesa اعطا کرده است. اعلام کرد 11 مه. پیش از این تنها Telebirr که بخشی از شبکه دولتی Ethio Telecom است در این بازار فعالیت می کرد.

Safaricom مستقر در کنیا همچنین اولین شرکتی بود که انحصار Ethio Telecom را در خدمات تلفن همراه اتیوپی از طریق شرکت تابعه Safaricom Telecommunications در اتیوپی شکست. NBE در اوایل سال 2022 قانونی را برای فعال کردن خدمات ویژه به مجمع پارلمانی تصویب کرد.

این شرکت گفت که Safaricom Ethiopia در حال حاضر حدود 3 میلیون کاربر دارد. این در مقایسه با 54 میلیون کاربر Ethio Telecom در یک کشور 118 میلیونی است. طبق گزارش ها، دولت اکنون به دنبال فروش 45 درصد از سهام شرکت Ethio Telecom است.

سافاریکام 150 میلیون دلار برای مجوز خود پرداخت کرده و قصد دارد سرویس M-Pesa خود را در نیمه دوم سال راه اندازی کند. M-Pesa در حال حاضر در 9 کشور آفریقایی و افغانستان موجود است. خدمات مالی را با تلفن همراه به افراد ارائه می دهد، خواه حساب بانکی داشته باشند یا نداشته باشند.

مرتبط: Venmo پرداخت فیات به رمزارز را در ماه می فعال می کند

در حالی که وضعیت حقوقی دارایی های رمزنگاری شده در اتیوپی نامشخص است، این کشور به آرامی به دیجیتالی شدن بیشتر در امور مالی باز می شود. او در اطلاعیه NBE نوشت:

NBE به اقداماتی برای تعمیق اکوسیستم مالی دیجیتال اتیوپی ادامه خواهد داد. برای این منظور، ما قویاً از گسترش سیستم‌های پرداخت دیجیتال در اقتصاد حمایت خواهیم کرد، که جایگزین تراکنش‌های مبتنی بر پول نقد خواهد شد.»

پلت فرم پرداخت مبتنی بر بلاک چین Fuse اعلام کرده است که قصد دارد سرویس هویت غیرمتمرکز ChromePay را به کشور بیاورد. سازمان محلی Project Mano برای پذیرش بیت کوین (BTC) لابی می کند و بلاک چین کاردانو سرمایه گذاری زیادی در زیرساخت ها برای استفاده توسط خدمات دولتی در کشور انجام داده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *