بانک اسبر روسیه متامسک را در پلتفرم بلاک چین خود ادغام می کند


بزرگترین وام دهنده روسیه در حال حرکت به سمت DeFi و Web3 است و پلتفرم بلاک چین خود را با بلاک چین اتریوم یکپارچه می کند.

بزرگترین بانک روسیه، Sber، که قبلا با نام Sberbank شناخته می شد، به توسعه پلت فرم بلاک چین خود با ادغام آن با بلاک چین اتریوم ادامه می دهد.

در 30 نوامبر، Sber به طور رسمی فرصت‌های جدیدی را برای پلتفرم بلاک چین اختصاصی خود از جمله سازگاری با قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی در شبکه اتریوم اعلام کرد. این بانک گفت که این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که قراردادهای هوشمند و کل پروژه ها را بین شبکه های بلاک چین و بلاک چین عمومی Sber منتقل کنند.

افزوده‌های اخیر Sber همچنین با MetaMask، نرم‌افزار اصلی کیف پول ارزهای دیجیتال که برای تعامل با بلاک چین اتریوم استفاده می‌شود، یکپارچه شده است. طبق یادداشت‌های اعلامیه، این ادغام به کاربران اجازه می‌دهد تا با توکن‌ها و قراردادهای هوشمندی که در پلتفرم بلاک چین Sber قرار داده شده‌اند، تراکنش کنند.

الکساندر نام، رئیس آزمایشگاه بلاک چین گفت: “آزمایشگاه بلاک چین Sber با توسعه دهندگان خارجی و شرکت های شریک همکاری نزدیکی دارد و من خوشحالم که جامعه ما می تواند برنامه های DeFi را در زیرساخت Sber اجرا کند.” وی اظهار داشت که ویژگی‌های جدید یکپارچه به Sber کمک می‌کند تا توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و مؤسسات مالی را برای کشف کاربردهای تجاری عملی بلاک چین، وب 3 و امور مالی غیرمتمرکز متصل کند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، Sberbank در سال های اخیر به طور فعال در حال توسعه محصولات بلاک چین بوده است و به بانک روسیه درخواست داده است تا یک پلت فرم بلاک چین را برای استیبل کوین خود “Sbercoin” در اوایل سال 2021 راه اندازی کند. پس از دریافت تاییدیه بانک مرکزی در بهار سال 2022، سرانجام Sber اولین معامله ارز دیجیتال خود را در ژوئن اعلام کرد. سهامدار عمده Sber دولت روسیه است که 50٪ + 1 سهم را در اختیار دارد.

اعلام Sber اندکی پس از آن منتشر شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواستار ایجاد یک شبکه تسویه حساب باز مبتنی بر بلاک چین شد. وی با انتقاد از انحصار در سیستم های پرداخت مالی جهانی، ابراز اطمینان کرد که فناوری مبتنی بر ارزهای دیجیتال باعث افزایش استقلال از بانک ها خواهد شد. در عین حال، دولت پوتین به شهروندان خود اجازه نمی دهد از ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت استفاده کنند و در اوایل سال 2020 ممنوعیت کلی پرداخت با بیت کوین (BTC) را معرفی می کند.

مطالب مرتبط: بنیانگذار تلگرام می خواهد ابزارهای غیرمتمرکز جدیدی برای مبارزه با سوء استفاده از قدرت ایجاد کند

در اواخر نوامبر، قانونگذاران روسی همچنین درباره تغییرات قانونی احتمالی دولت برای راه‌اندازی یک صرافی ملی ارز دیجیتال بحث کردند. بنا بر گزارش ها، این تلاش توسط وزارت دارایی و بانک مرکزی روسیه پشتیبانی می شود، که به اختلافات زیادی بر سر تنظیم بازار کریپتوهای محلی معروف هستند.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید