روسیه امیدواری کشورهای بریکس برای توسعه ارز جدید را ارزیابی می کند


یک مقام ارشد روسیه گفته است که ائتلاف بریکس در تلاش است تا واحد پولی خود را ایجاد کند.

با افزایش تلاش‌های نیرو‌های اقتصادی برای فاصله گرفتن از هژمونی دلار آمریکا، ممکن است نظم جهانی جدیدی در حال ظهور باشد.

بر اساس گزارش ها، یک مقام ارشد روسیه مدعی شد که اتحاد بریکس در تلاش است تا واحد پولی خود را ایجاد کند. بریکس مخفف پنج اقتصاد پیشرو در حال ظهور است: برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی.

بر اساس گزارش های محلی، الکساندر باباکوف، معاون رئیس جمهور دومای ایالتی در مراسم سنت پتروشیمی شرکت کرد. رویداد انجمن اقتصادی بین المللی پترزبورگ

وی افزود که باباکوف بر اهمیت کار هر دو کشور بر روی ابزار جدیدی برای پرداخت تاکید کرد و افزود که پرداخت های دیجیتال می تواند امیدوارکننده ترین و قابل اجراترین باشد.

او همچنین گفت که این ارز می تواند به نفع چین و سایر اعضای بریکس باشد نه غرب.

“ترکیب آن باید مبتنی بر ترویج روابط پولی جدید باشد، بر اساس استراتژی که از دلار یا یورو دفاع نمی کند، بلکه در عوض ارز جدیدی ایجاد می کند که بتواند به اهداف مشترک ما منفعت برساند.”

باباکوف همچنین گفته است که ارز جدید توسط کالاهای دیگری مانند طلا و خاک های کمیاب تضمین می شود.

کشورهای حاضر در گروه منبع: کتابخانه کنگره

این هفته، جیم اونیل، اقتصاددان ارشد سابق گلدمن ساکس، از بلوک بریکس خواست تا گسترش یابد و سلطه دلار را به چالش بکشد. او در مقاله ای در Global Policy نوشت: «دلار آمریکا نقش بسیار مسلطی در امور مالی جهانی ایفا می کند.

ارز BRICS مفهوم جدیدی نیست. در سال 2019، Cointelegraph گزارش داد که اعضای بلاک در مورد ایجاد یک ارز دیجیتال جدید برای یک سیستم پرداخت یکپارچه بحث کردند.

مرتبط با: 5 روشی که CBDC ها می توانند بر سیستم مالی جهانی تأثیر بگذارند

در یک تحول مرتبط در این هفته، چین و برزیل برای تجارت با ارزهای مربوطه به توافق رسیدند. این اقدام دلار آمریکا را به عنوان یک واسطه حذف می کند و به هر دو کشور اجازه می دهد تا از ارز ذخیره جهانی فاصله بگیرند.

بر اساس گزارش ها، این قرارداد به چین و برزیل، بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین، اجازه می دهد تا به طور مستقیم به معاملات تجاری و مالی بپردازند. به جای عبور از دلار، یوان چین مستقیماً با رئال برزیل مبادله می شود و بالعکس.

چین با پروژه CBDC خود به سرعت در حال حرکت است و پذیرش کریپتو در برزیل پس از قانونی شدن به عنوان یک روش پرداخت در این کشور در اواخر سال گذشته در حال افزایش است. در همین حال، زمانی که تنظیم‌کننده‌های مالی پیچ‌های صنعت جنینی را محکم می‌کنند، عمو سام مصمم است به جنگ خود علیه ارزهای دیجیتال ادامه دهد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید