Sberbank روسیه قصد دارد پلتفرم DeFi را روی اتریوم راه اندازی کند


کنستانتین کلیمنکو، مدیر محصول آزمایشگاه بلاک چین Sber، گفت که سیستم‌های DeFi می‌توانند بازار خدمات بانکی سنتی را تغییر دهند.

بزرگترین بانک روسیه، Sberbank، در حال پیشبرد برنامه خود برای راه اندازی پلت فرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) خود است و قرار است تا چند ماه دیگر این محصول را آزمایش کند.

به گزارش خبرگزاری محلی اینترفکس، کنستانتین کلیمنکو، مدیر محصولات آزمایشگاه بلاک چین Sber، اعلام کرد که Sberbank انتظار دارد آزمایشات باز پلتفرم DeFi خود را تا ماه مه 2023 آغاز کند.

کلیمنکو گفت که پلتفرم آتی DeFi Sberbank که در حال حاضر در نسخه بتای خصوصی آزمایش می شود، تا پایان آوریل به طور کامل باز خواهد شد و به کاربران امکان می دهد معاملات اولیه تجاری را انجام دهند.

مدیر اجرایی اعلام کرد که پلتفرم بلاک چین با بلاک چین اتریوم سازگار خواهد بود و به مشتریان اجازه می دهد از کیف پول های بزرگی مانند MetaMask برای جابجایی دارایی های خود استفاده کنند. کلیمنکو همچنین خاطرنشان کرد که کاربران می توانند دارایی های خود را از سایر سیستم عامل ها انتقال دهند.

مدیر اجرایی بلاک چین اظهار داشت که پلتفرم DeFi Sberbank قصد دارد یک اکوسیستم DeFi برتر در روسیه باشد. او همچنین ابراز اطمینان کرد که سیستم های DeFi می توانند بازار خدمات بانکی سنتی را تغییر دهند.

این اعلامیه مطابق با برنامه های قبلی اعلام شده Sberbank برای فعال کردن برنامه های DeFi در زیرساخت بانک است. در نوامبر 2022، Sberbank تعدادی ویژگی جدید را برای پلتفرم بلاک چین اختصاصی خود اعلام کرد، از جمله سازگاری با قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی در شبکه اتریوم.

مشخص نیست که پلتفرم آینده چگونه تنظیم می شود زیرا روسیه هنوز مقررات ارز دیجیتال را معرفی نکرده است. به گفته آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی دوما، روسیه در سال 2023 “کاملا” مقررات ارزهای دیجیتال را تصویب خواهد کرد.

مربوط: ایران و روسیه می خواهند استیبل کوین جدیدی با پشتوانه طلا منتشر کنند

همانطور که قبلا گزارش شده بود، Sberbank در چند سال گذشته به دلیل تاخیرهای متعدد در ثبت نام بانک مرکزی روسیه، برای راه اندازی برخی از ابزارهای بلاک چین تلاش کرده است. Sberbank که در ابتدا انتظار داشت پلتفرم صدور دارایی دیجیتال خود را در سال 2021 راه اندازی کند، سرانجام در بهار 2022 از بانک روسیه تأییدیه دریافت کرد. دولت روسیه سهامدار عمده Sberbank با 50٪ + 1 سهام است.

در 2 فوریه، آلفا بانک، یکی از بزرگترین بانک های خصوصی روسیه، به همراه Sberbank، پلتفرم توکن سازی تحت حمایت دولتی Atomyze و شرکت فین تک Lighthouse، چهارمین موسسه مالی در این کشور شد که مجاز به انتشار دارایی های دیجیتالی شد.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید