بزرگترین بانک روسیه دارایی های مالی دیجیتال با پشتوانه طلا منتشر می کند


این انتشار دومین عملیات عمده بانک با طبقه دارایی جدید بود.

بزرگترین بانک روسیه Sber، که قبلا با نام Sberbank شناخته می شد، اولین انتشار دارایی های مالی دیجیتال با پشتوانه طلا (DFA) را گزارش کرد. این بانک DFA ها را به عنوان یک “جایگزین عالی” برای سرمایه گذاری در میان دلارزدایی می بیند.

در 26 دسامبر، Sber داستانی را در مورد اولین شماره DFA با پشتوانه طلا منتشر کرد. Solfer، یک فروشنده و تولیدکننده فلز متنوع، اولین سرمایه‌گذاری بود که دارایی‌های صادر شده را خریداری کرد. DFA با پشتوانه طلا نشان دهنده حقوق پولی تأیید کننده است که قیمت و حجم آن به قیمت طلا بستگی دارد.

طبق اسناد قانونی صدور، این بانک تا 150000 DFA برای خرید سرمایه گذاران بالقوه ارائه می کند. DFA ها تا 30 جولای 2023 در دسترس خواهند بود. این سند به «ریسک‌های بالا» موجود در چنین دارایی‌هایی از جمله «خطر عدم نقدشوندگی» برای سرمایه‌گذاران اشاره می‌کند.

الکساندر ودیاخین، معاون اول رئیس Sber، استدلال می کند که چنین DFA ها جایگزینی برای سرمایه گذاری های سنتی در محیط دلارزدایی ناشی از تحریم های مالی بین المللی اعمال شده توسط روسیه پس از حمله به اوکراین هستند:

ما انتظار داریم که تعداد مشتریان نهادی در پلتفرم ما به سرعت رشد کند و ما قصد داریم طیف محصولات دارایی‌های مالی دیجیتال را گسترش دهیم.

در حالی که قانون فعلی در مورد DFA در سال 2020 اجرایی می شود، در ژوئیه 2022، رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، لایحه ای را امضا کرد که در آن دارایی های مالی دیجیتال به عنوان روش پرداخت ممنوع می شود.

مربوط: بانک اسبر روسیه متامسک را در پلتفرم بلاک چین خود ادغام می کند

در ماه ژوئن، یکی از شرکت‌های تابعه یکی دیگر از بانک‌های دولتی روسیه، VTB Factoring، گزارش داد که اولین معامله بزرگ خود را در زمینه دارایی‌های مالی دیجیتال انجام داده است. به عنوان بخشی از این معامله، شرکت تابعه بانک مجموعه ای از بدهی های توکن شده صادر شده از طریق پلت فرم فین تک شرکت مهندسی Metrowagonmash، Lighthouse را به دست آورد. Sber اولین معامله خود را که شامل DFAها بود در اواخر جولای آزمایش کرد و دارایی های سه ماهه به ارزش 1 میلیارد روبل (حدود 14.5 میلیون دلار در زمان انتشار) منتشر کرد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید