روسیه آزمایش راه اندازی روبل دیجیتال را به دلیل روند قانونی به تاخیر انداخت


با این حال، بانک های شرکت کننده آمادگی خود را برای ادامه آزمایش CBDC اعلام می کنند.

عرضه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) برای مدت نامحدودی به تعویق افتاده است. اگرچه همه شرکت کنندگان، حداقل از جنبه بانکی، مطمئن هستند که آماده شروع آزمون هستند.

همانطور که TASS دولتی در 28 مارس گزارش داد، آزمایش CBDC همانطور که قبلاً اعلام شده بود، از اول آوریل آغاز نخواهد شد، زیرا برخی از قوانین فقط اولین قرائت در دومای پارلمان روسیه را تصویب کرده است. به گزارش تاس، این قانون می تواند در نهایت در اوایل ماه مه به قانون تبدیل شود.

تعداد بانک های خصوصی که در اجرای آزمایشی مشارکت خواهند داشت از 15 بانک به 13 بانک افزایش یافت. مشخص است که برخی از کارمندان این بانک برای پرداخت های خرده فروشی CBDC آزمایش خواهند کرد و همچنین به یکی از بزرگترین شرکت های بیمه در جهان تبدیل خواهند شد. کشور، اینگوستراخ

مدیران بانک از اجرای این طرح ابراز رضایت کردند. یکی از آنها، ویتالی کوپیسوف، مدیر نوآوری بانک سینارا، به خبرنگاران گفت:

وی افزود: استفاده از قراردادهای هوشمند باید بار عملیاتی بانک ها را کاهش دهد و معاملات را شفاف کند که نه تنها احتمال سوء استفاده از منابع مالی دولت و بانک ها را کاهش می دهد، بلکه کنترل قراردادهای موجود را نیز ساده می کند.

آزمایشی آتی شامل عملیات واقعی و مصرف کنندگان در مقیاس محدود خواهد بود. مشتریان عمومی نمی توانند در مرحله اول شرکت کنند، زیرا بانک ها با مشتریان منتخب وارد برنامه آزمایشی می شوند. پس از مرحله اول، بانک مرکزی روسیه در نظر دارد چگونگی افزایش بیشتر روبل دیجیتال را تعیین کند.

مرتبط با: فدراسیون بانکداری اروپا چشم انداز یورو دیجیتال، wCBDC و توکن های بانکی را به اشتراک می گذارد

آزمایش CBDC مصرف‌کننده، که در ابتدا برای سال 2024 برنامه‌ریزی شده بود، زمانی که بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم‌های اقتصادی غرب علیه روسیه به دنبال جایگزینی برای سیستم پرداخت سوئیفت بود، به تاریخ قبلی منتقل شد.

مجله: جاستین سان در مقابل SEC، Do Kwon دستگیر شد، 180 میلیون بازیکن به بازی Polygon: Asia Express گوش می دهند


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید