ماینر محلی ادعا می کند که روسیه پس از ایالات متحده آمریکا به دومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین تبدیل شده است


روسیه دومین کشور بزرگ در استخراج ارزهای دیجیتال است، در حالی که ایالات متحده همچنان در رتبه اول باقی مانده است. با این حال، مقررات نامشخص در ایالات متحده ممکن است بازار را تغییر دهد.

طبق گزارش ها، روسیه در حال حاضر دومین کشور بزرگ جهان از نظر استخراج بیت کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال است و ایالات متحده جایگاه پیشرو خود را حفظ کرده است. با این حال، فقدان مقررات روشن در مورد ارزهای دیجیتال در ایالات متحده می تواند منجر به تغییر بالقوه توزیع بازار شود.

به گزارش کومرسانت، BitRiver، یک شرکت ارائه دهنده خدمات کولوکیشن برای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که در سه ماهه اول سال، فدراسیون روسیه با رتبه دوم جهانی در قدرت استخراج با 1 گیگاوات (GW) به نقطه عطف جدیدی دست یافت. ) توان مربوطه

نمودار سهم استخراج جهانی بیت کوین را نشان می دهد. منبع: CCAF

در حالی که ظرفیت استخراج 3 تا 4 گیگاوات در ایالات متحده آن را در خط مقدم نگه می دارد، کشورهای دیگری مانند کشورهای حاشیه خلیج فارس با 700 مگاوات (MW)، کانادا با 400 مگاوات، مالزی با 300 مگاوات، آرژانتین با 300 مگاوات در 10 کشور برتر قرار دارند. . . 135 مگاوات، ایسلند 120 مگاوات، پاراگوئه 100-125 مگاوات، قزاقستان 100 مگاوات و ایرلند 90 مگاوات.

بر اساس گزارش مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج، در پایان سال 2021، روسیه قبلاً در رتبه سوم استخراج ارزهای دیجیتال قرار داشت و از نظر ظرفیت استخراج بیت کوین از ایالات متحده و قزاقستان پیشی گرفت. در ژانویه 2022، این کشور در رتبه پنجم قرار گرفت.

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن تراکنش های بیت کوین به صورت دیجیتالی در شبکه بیت کوین تایید می شوند و به دفتر کل بلاک چین اضافه می شوند. این کار با حل پازل های هش رمزنگاری پیچیده برای تأیید بلوک های به روز تراکنش ها در دفتر کل بلاک چین غیرمتمرکز انجام می شود.

کارشناسان BitRiver روند مثبت در ظرفیت استخراج را ناشی از محدودیت در فعالیت های معدنی در قزاقستان و قبلاً در چین به دلیل قطع برق می دانند. در 6 فوریه 2023، رئیس جمهور قاسم ژومارت توکایف قانونی را در مورد دارایی های دیجیتال تنظیم کرد که استخراج ارزهای دیجیتال در قزاقستان را تنظیم می کند. بخش اصلی این قانون از اول آوریل 2023 لازم الاجرا می شود.

مرتبط با: ویدئوی تبلیغاتی WEF استخراج بیت کوین را نشان می دهد اما کلمه B را کنار گذاشته است

بر اساس این گزارش، قانون جدید به بازیگران صنعت معدن احساس امنیت در برنامه ریزی فعالیت های عملیاتی و مالی، اجرای پروژه های بزرگ، جذب سرمایه گذاری و پیشبرد بخش های مربوطه اقتصاد روسیه، به ویژه صنایع برق و فناوری اطلاعات، می دهد. .

مجله: داخل صنعت استخراج بیت کوین ایران


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید