روستین بهنام به LedgerX تحت نظارت CFTC به عنوان یک داستان موفقیت آمیز در میان سقوط FTX اشاره می کند.


روستین بهنام در جلسه ای درباره شکست های FTX گفت: “اموال مشتری در LedgerX، نهاد تحت نظارت CFTC، دقیقاً در همان جایی که قرار بود باشد، جدا و ایمن باقی مانده است.”

روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC، از پلتفرم مبادلات و مشتقات ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده به نام لجر ایکس که بخشی از بایگانی فصل 11 گروه FTX نیست، به عنوان نمونه ای از چگونگی سود شرکت های رمزنگاری نظارتی برای مصرف کنندگان آمریکایی نام برد.

در جلسه استماع کمیته کشاورزی سنا در 1 دسامبر که در مورد سقوط FTX تحقیق می‌کرد، بهنام گفت که LedgerX اساساً از بسیاری از شرکت‌ها، از جمله شرکت‌هایی که در گروه FTX بودند، که اعلام ورشکستگی کردند، “دیوار” شده بود و یک پنجره نظارتی برای FTX فراهم کرد. CFTC رئیس CFTC گفت LedgerX در مقایسه با سایر نهادهای FTX “سالم”، “حلال” و “عملیاتی” است.

محدودیت‌های قدرت ما در این نقطه متوقف شد: [LedgerX]گفت بهنام. “به همان دلایلی که ما را از عبور از نهاد تنظیم‌شده باز داشت، سایر سازمان‌های FTX نتوانستند به LedgerX نفوذ کنند و به طور بالقوه پول مشتری را دریافت کنند، که به وضوح به عنوان یک تنظیم‌کننده اولویت دارد.”

در بیانیه کتبی خود برای محاکمه، رئیس CFTC گفت:

بسیاری از گزارش‌های عمومی نشان می‌دهند که جداسازی و شکست‌های امنیتی مشتری در نهادهای ورشکسته FTX منجر به اختلاس مقادیر زیادی از سرمایه مشتری FTX توسط Alameda برای تجارت اختصاصی آن شده است. با این حال، دارایی مشتری در LedgerX، نهاد تحت نظارت CFTC، دقیقاً نیست. آن چیزی که باید باشد، همان جایی که لازم بود، جدا و امن باقی ماند.

روستین بهنام، رئیس CFTC در سخنرانی در کمیته کشاورزی سنا در دسامبر.

بهنان افزود که FTX گزارش داده است که LedgerX در پرونده های ورشکستگی خود “بیشتر از مجموع سایر سازمان های بدهی FTX” پول نقد دارد. رئیس CFTC، رئیس کمیته، سناتور دبی استابنو، سناتور میشیگان، و جان بوزمن، سناتور آرکانزاس، به قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال یا DCCPA به عنوان یک راه حل بالقوه برای رویدادهایی که منجر به ورشکستگی FTX شد که بسیاری از مصرف کنندگان آمریکایی را در مضیقه قرار داد اشاره کردند. . .

استابنو گفت: «صنعت کریپتو فاقد حمایت‌هایی از مشتری است که آمریکایی‌ها انتظار دارند و سزاوار آن هستند. هنگامی که در بازارهای ایالات متحده معامله می شود، زمانی که صرافی ها وجوه مشتری را برای معامله می پذیرند، نباید به آنها اجازه داد که با آن وجوه قمار کنند. […] FTX همه این کارها را انجام داد، زیرا فقدان نظارت فدرال جرأت داشت.

مربوط: سناتورهای آمریکایی متعهد شدند که لایحه کریپتو را علیرغم سقوط FTX پیش ببرند

از زمانی که FTX برای فصل 11 ورشکستگی در ناحیه دلاور اعلام کرد، آژانس تحقیقات جرایم مالی ترکیه هدف قانونگذاران جهانی و قانونگذاران در حال تحقیق در مورد بازار سهام از جمله مقامات باهاما و مقامات ایالتی و فدرال ایالات متحده بوده است. کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده برای بررسی رویدادهای مربوط به سقوط صرافی کریپتو جلسه استماع را در 13 دسامبر برنامه ریزی کرده است و جلسه بعدی در مورد پرونده ورشکستگی در 16 دسامبر برگزار خواهد شد.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید