رونالدینیو شرکت در ادعای کلاهبرداری 61 میلیون دلاری رمزارز را در جلسه استماع کنگره رد کرد


این بازیکن حرفه‌ای سابق فوتبال در جلسه‌ای در کنگره گفت که تصویر او به‌طور نامناسبی برای بازاریابی یک طرح ارز دیجیتال جعلی استفاده شده است.

رونالدینیو گائوچو، ستاره بازنشسته فوتبال، در یک جلسه استماع کنگره در برزیل شهادت داد و دست داشتن در یک طرح هرمی 61 میلیون دلاری رمزارز به نام خود را رد کرد.

در 31 آگوست، رونالدینیو در برابر تحقیقات کمیته پارلمانی حاضر شد و هر گونه نقشی در این طرح را رد کرد، زیرا وعده داده بود 2٪ بازده روزانه در رمزنگاری به نام “18kRonaldinho” داشته باشد. این شرکت برای غرامت 61 میلیون دلاری شکایت کرد.

رونالدینیو مدعی شد که هرگز با این شرکت شریک نبوده و خودش قربانی به اصطلاح توطئه شده است و بدون اجازه او از نام و تصویر او استفاده کرده است.

این محاکمه فیلم بازاریابی 18kRonaldinho را نشان داد که رونالدینیو را به تصویر می کشید.

تحقیقات عکسی از رونالدینیو را نشان داد (ترجمه شده) که روی آن نوشته شده بود “پول شما تا 2٪ در روز برمی گردد”. منبع: یوتیوب

او گفت که این عکس‌ها بر اساس قراردادی که با یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت ساعت‌فروشی در جولای ۲۰۱۹ امضا کرده بود، گرفته شده است، اما این قرارداد در اکتبر همان سال فسخ شد و هرگز اجرایی نشد.

رئیس تحقیقات، اورئو ریبیرو، از رونالدینیو پرسید که آیا حاضر است به کسانی که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند غرامت بدهد، که رونالدینیو گفت که ساکت خواهد ماند.

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره شکایت ۶۱ میلیون دلاری پاسخی نداد.

مرتبط با: صرافی ها می گویند شکستن «اعتماد» قربانی به کلاهبردار، کلید شکست دادن کلاهبرداری رمزارز است

رونالدینیو در دو جلسه قبلی در مورد تحقیقات شرکت نکرده بود. او آخرین بار شرایط آب و هوایی را به دلیل عدم امکان حضور در 24 آگوست مقصر دانست.

جلسه نهایی در 31 اوت آخرین فرصت او برای حضور در کنگره بود. اگر این کار را نمی کرد، با جریمه های احتمالی یا بازداشت مواجه می شد و مقامات او را مجبور به محاکمه می کردند.

این تحقیقات در ماه ژوئن برای بررسی طرح‌های هرمی کریپتو آغاز شد و توسط مجلس سفلی برزیل، مجلس نمایندگان رهبری می‌شود.

در حال بررسی مجموع 11 شرکتی است که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور ادعا شده است که به دروغ وعده بازدهی بالا را با استفاده از رمزارز داده اند.

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای پول ایمن و قانونی


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید