Robocallers بازی کلاهبرداری خود را توسعه داده اند و به دنبال رمزنگاری شما هستند

Robocallers بازی کلاهبرداری خود را توسعه داده اند و به دنبال رمزنگاری شما هستند


گروه های سرکش پیچیده با روندهای کنونی همگام هستند و در پی ورشکستگی FTX چشم خود را به سمت کاربران ارزهای دیجیتال معطوف کرده اند.

پس از فروپاشی FTX، کلاهبرداران حرفه ای کاربران ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهند و میلیون ها تماس و پیام متنی خودکار را برای کلاهبرداری از اطلاعات و وجوه راه اندازی می کنند.

Clayton LiaBraaten، مشاور اجرایی ارشد Truecaller، برنامه‌ای که به شناسایی تماس‌گیرندگان و پیام‌های کلاهبردار کمک می‌کند، به کوین تلگراف گفت، کلاهبرداران اغلب اخبار ارزهای دیجیتال را از نزدیک دنبال می‌کنند تا قربانیان خود را بهتر شکار کنند:

کلاهبرداران نوسانات و رویدادهای جاری را دوست دارند. هر زمان که سعی می کنند از حاشیه های کاری بسیار مخرب در بازار عبور کنند، موفقیت بزرگی کسب می کنند.

LiaBraaten گفت که Truecaller همچنین شاهد افزایش ارتباطات کلاهبرداری در مورد بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال بوده است زیرا بازار در اوایل سال 2022 شروع به افزایش می کند.

او «ماموران» را اضافه کرد که در نهایت می‌خواستند وجوه را بدزدند و میلیون‌ها «تماس خودکار» و پیامک‌های خودکار را راه‌اندازی کرد که سعی داشتند «ترس، کنجکاوی و گاهی سخاوت» مردم را قفل کنند.

شماره تلفن‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی به‌دست آورد، از جمله نقض داده‌ها که در آن میلیون‌ها شماره درز می‌کند، یا ابزارهایی که برای کسب اطلاعات از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌خرند.

کلاهبرداری کلاهبرداری بیشتر توسط Truecaller دیده می شود. جایی که یک بازیگر مخرب وانمود می کند که یک میز پشتیبانی یا سازمانی مشابه از یک صرافی یا تجارت ارز دیجیتال بزرگ را نمایندگی می کند. کلاهبرداران همچنین سعی می کنند با ارسال شماره تلفن خود در وب سایت های جعلی جعلی، خود را مشروعیت بخشند.

به گفته LiaBraaten، بزرگسالان جوان بیشتر مورد هدف کلاهبرداران قرار می گیرند زیرا “اطلاعات زیادی در مورد آنها وجود دارد، زیرا آنها اطلاعات زیادی در رسانه های اجتماعی قرار می دهند.”

آن‌ها از همان دسته‌ای برای انجمن‌های بیت‌کوین خود استفاده می‌کنند که در TikTok و همه این پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. […] به راحتی می توان داده های مربوط به این افراد را نمودار کرد و سپس شروع به هدف قرار دادن آنها کرد. مطالب زیادی برای مهندسی اجتماعی در برابر نسل جوان وجود دارد.»

انبوهی از اطلاعاتی که مردم به صورت آنلاین قرار می‌دهند به کلاهبرداران اجازه می‌دهد پیام‌ها یا تماس‌های متناسب با مقصد مورد نظر خود را ارسال کنند و ارتباطات مخرب را باورپذیرتر می‌کند.

LiaBraaten گفت: “آنها روانشناسان و مهندسان اجتماعی بزرگی هستند، بنابراین آنها تمام تلاش خود را برای ارائه چیزی مرتبط با زمینه انجام می دهند.”

LiaBraaten می گوید اولین تماس یا پیام لزوماً منجر به کلاهبرداری مالی نمی شود، نمایندگان ابتدا به دنبال کسب یا تأیید اطلاعات در مورد اهداف خود هستند تا اعتماد ایجاد کنند.

آنها در حال ایجاد جزئیات بیشتر و بیشتر در مورد Persona هستند، و وقتی اطلاعات کافی را جمع آوری کردند، بله، سعی می کنند به کیف پول رمزنگاری شما دسترسی پیدا کنند.

LiaBraaten می‌گوید: «خیلی‌ها هستند که واقعاً ارز دیجیتال را نمی‌فهمند. آنها به دنبال افراد آسیب‌پذیر می‌روند، بنابراین علاقه‌مندان بسیار باهوش رمزارز بعید است طعمه این موضوع شوند، زیرا آنها بسیار تیزبین هستند و در مورد کاری که انجام می‌دهند بسیار مراقب هستند.»

مربوط: دیپ فیک Sam Bankman-Fried تلاش می کند تا از سرمایه گذاران متاثر از FTX کلاهبرداری کند

وی گفت: صرف نظر از توانایی فرد در کشف کلاهبرداری، با هیچ تماس گیرنده یا پیامکی که درخواست اطلاعات شخصی یا رمز عبور می کند نباید تماس گرفت و فقط باید از کانال های رسمی استفاده کرد.

یکی از بدترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که با این افراد تلفنی صحبت کنید، زیرا کار آنها این است که شما را از ارز دیجیتال خود دور کنند. شما فقط باید خودتان را برای یک لحظه آسیب پذیر، یک دقیقه حدس بزنید، و سپس آنها به مسابقه می روند.

در ماه فوریه، Changpeng “CZ” Zhao مدیر عامل بایننس در مورد یک کلاهبرداری “عمده” فیشینگ پیامکی که مشتریان بایننس را هدف قرار می دهد، نگران شد.

این کلاهبرداری شامل ارسال یک پیام متنی به کاربران با پیوندی برای لغو برداشت و هدایت کاربران به یک وب سایت جعلی بود که برای جمع آوری اطلاعات ورود به سیستم طراحی شده بود.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉