رابینهود به دادگاه باز می گردد تا از موضع خود در دعوی تنظیم کننده ایالتی ایالات متحده دفاع کند


در دسامبر 2020، دپارتمان اوراق بهادار ماساچوست شکایتی علیه رابینهود ارائه کرد که مدعی بود این پلتفرم استانداردهای امانتداری ایالت را نقض کرده است.

وکلای مدافع ارزهای دیجیتال و اپلیکیشن معاملاتی سهام رابینهود با وزیر مشترک المنافع ماساچوست بر سر قانونی بودن مقررات ایالتی که می‌تواند بر نحوه بازاریابی شرکت برای سرمایه‌گذاران بالقوه تأثیر بگذارد، با هم روبرو شده‌اند.

ویلیام گالوین، معاون وزیر مشترک المنافع، بخش اوراق بهادار دولتی در دسامبر 2020 شکایتی را علیه رابینهود تنظیم کرد و مدعی شد که این پلتفرم به طور غیرقانونی سرمایه گذاران بی تجربه را هدف قرار داده و این عمل استانداردهای امانتداری ایالت را نقض می کند. طبق گزارش‌ها، گالوین در آن زمان گفت که رابین‌هود خود را به‌عنوان «نوعی از بازی‌هایی که می‌توانید برنده شوید» بازاریابی می‌کرد و این پلتفرم قصد داشت مجوز دلال-دلال در ماساچوست را لغو کند.

رابینهود استدلال کرد که تنظیم کننده اوراق بهادار ماساچوست در تلاش برای اجرای قوانین امانتداری از اختیارات خود تجاوز کرده است. در مارس 2022، یک قاضی تا حد زیادی موضع تنظیم کننده را رد کرد و این موضوع را در انتظار تجدیدنظر به حالت تعلیق درآورد، و بحث های شفاهی برای ماه می برنامه ریزی شده بود.

بر اساس گزارش رویترز، تیم حقوقی رابینهود در 3 مه به دادگاه بازگشت و ادعا کرد که قانون ماساچوست به گالوین “قدرت این را نمی دهد که رفتاری را که بر اساس قوانین فدرال و ایالتی فعلی اخلاقی است، صرفاً با اعلام آن غیراخلاقی کند.” گزارش شده است که وکلای دفتر وزیر امور خارجه ماساچوست استدلال های تنظیم کننده مبنی بر اینکه هدف امانتداری محافظت از سرمایه گذاران در برابر تکنیک هایی است که گفته می شود توسط رابینهود استفاده می شود، تکرار کردند.

این شکایت پس از یک داستان غم انگیز در ژوئن 2020 صورت می گیرد که یک سرمایه گذار 20 ساله رابینهود پس از دیدن موجودی منفی 730000 دلار در حساب خود دست به خودکشی زد. این پلتفرم همچنین گاهی اوقات هدف کاربران رمزارز در رسانه های اجتماعی به دنبال اختلالات در دوره های اوج معاملات بوده است که منجر به شکایت های دسته جمعی متعدد می شود.

مرتبط با: Robinhood راه‌اندازی سطح شیبدار فیات به کریپتو برای کیف‌پول‌ها و DApp‌های خود محافظت می‌کند

در ماه آوریل، رابینهود با تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار در آلاباما، کلرادو، کالیفرنیا، دلاور، نیوجرسی، داکوتای جنوبی و تگزاس تسویه حساب کرد و موافقت کرد که بیش از 10 میلیون دلار جریمه «به دلیل نقص‌های عملیاتی و فنی که به سرمایه‌گذاران سرشناس آسیب می‌زند» بپردازد. سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی ایالات متحده همچنین این شرکت را در سال 2021 به دلیل ایجاد “آسیب گسترده و قابل توجه” به هزاران کاربر، نزدیک به 70 میلیون دلار جریمه کرد.

از دسامبر 2022، رابینهود گزارش داد که تقریباً 500000 کاربر ثبت شده در ماساچوست دارد و حساب های آنها در مجموع بیش از 1.6 میلیارد دلار است. کوین تلگراف ماساچوست به دفتر وزیر کشورهای مشترک المنافع رسید اما در مورد موضع یک سخنگوی آن اظهار نظر نکرد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید