Ripple، Visa، HK به پایلوت CBDC، اتهامات Huobi، توکن GameFi 300٪ افزایش یافته است: Asia Express


مسترکارت و ویزا به پایلوت CBDC هنگ کنگ، قسمت جدید سریال Huobi جاستین سان و پمپ توکن GameFi پیوستند.

هنگ کنگ با 16 شرکت برای ایجاد CBDC شریک می شود

در 18 می، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) راه اندازی پروژه آزمایشی دلار هنگ کنگ را اعلام کرد. به گفته مقامات، 16 شرکت منتخب از بخش های پرداخت مالی و فناوری، اولین دور آزمایشی امکان سنجی ارز دیجیتال بانک مرکزی دلار هنگ کنگ (e-HKD) را در سال جاری انجام خواهند داد. شرکت هایی که در این آزمایش گنجانده شده اند عبارتند از Alipay Financial از Alibaba Group، Mastercard Asia، Ripple Labs، Visa و HSBC.

دلار دیجیتال هنگ کنگ با شش مورد استفاده بالقوه راه اندازی خواهد شد. پرداخت های جامع، پرداخت های قابل برنامه ریزی، پرداخت های آفلاین، سپرده های توکن شده، تطبیق تراکنش های وب 3.0 و تطبیق دارایی های توکن شده. CBDC برای یک رویکرد سه مرحله ای برنامه ریزی شده است که برنامه آزمایشی جدید یک جنبه مهم از مرحله دوم است.

با این حال، HKMA هنوز تصمیمی برای راه اندازی رسمی CBDC ندارد. انتظار دارد نتایج آزمایش‌ها را در سه ماهه چهارم در هفته فین‌تک هنگ‌کنگ ۲۰۲۳ به اشتراک بگذارد. یو وای من، مدیر عامل HKMA، اظهار داشت:

«در حالی که HKMA تصمیم نگرفته است که آیا یا چه زمانی CBDC راه اندازی می شود، ما خوشحالیم که طرح آزمایشی دلار هنگ کنگ سایبری را راه اندازی می کنیم. این فرصت خوبی برای HKMA است تا با صنعت همراه شود تا موارد استفاده نوآورانه را بررسی کند و برای راه اندازی احتمالی CBDC در آینده آماده شود.”

در اکتبر 2021، مسترکارت گفت که زیرساخت پرداخت خود را برای ادغام با CBDC ها آماده خواهد کرد. به همین ترتیب، ویزا معتقد است که استیبل کوین‌ها و CBDCها نقش معناداری در پرداخت‌ها ایفا می‌کنند و یک پروژه قابلیت همکاری بلاک چین در حال انجام در این زمینه دارد.

نمایندگان ارشد شرکت در افتتاحیه مرحله دوم آزمایشات CBDC هنگ کنگ (HKMA)

اجرای راحت Bitget در سه ماهه اول

بر اساس به‌روزرسانی سه ماهه اول منتشر شده در 17 می، صرافی بیت‌گت به ترتیب به 59 میلیارد و 658 میلیارد دلار به صورت نقدی و آتی رسید که نشان دهنده نرخ رشد 8 و 27 درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2022 است. صندوق تامینی از 300 میلیون دلار به 380 میلیون دلار در همان دوره افزایش یافته است که به کمک افزایش قیمت ارزهای دیجیتال اصلی کمک کرده است.

صرافی می گوید که اثبات ذخیره از 223٪ در 20 دسامبر 2022 به 246٪ در 03 آوریل 2023 افزایش یافته است، و لیست های 105 سکه را تکمیل می کند و مجموع را به بیش از 500 لیست می رساند. توکن اصلی صرافی، BGB، در هر سه ماهه 120 درصد افزایش یافت و در زمان انتشار به 0.47 دلار رسید.

Biget در یک ابتکار جدید Blockchain4Youth برای ارائه دوره‌ها و گواهینامه‌های بلاکچین از طریق آکادمی Bitget و میزبانی کلاس‌های پردیس با مشارکت دانشگاه‌های سراسر جهان، 10 میلیون دلار را طی پنج سال اختصاص داده است. این صرافی مجوز نظارتی خود را در ماه آوریل در لیتوانی دریافت کرد و به آن اجازه داد خدمات رمزنگاری را در داخل و خارج از کشور بالتیک ارائه دهد.

ترافیک وب سایت Bitget نیز به طور قابل توجهی در مدت مشابه افزایش یافته است (Bitget)

آخرین درام Huobi

در 16 می، جاستین سان، بنیانگذار بلاک چین ترون و مالک نسبتاً جدید صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global، یک سری اتهامات را علیه وی لی، برادر لئون لی، بنیانگذار Huobi Global ارائه کرد. سان در بیانیه‌ای، وی لی را به «وسیله غیرعادی» متهم می‌کند که میلیون‌ها توکن Huobi (HT) را با هزینه صفر خریداری می‌کند و «به طور مداوم این توکن‌های HT را می‌فروشد و نقد می‌کند».

ما قصد داریم با لی وی ملاقات کنیم تا درباره بازپرداخت و نابودی توکن های HT باقی مانده مذاکره کنیم. این اقدام فقط یک موضوع عدالت نیست، بلکه در خدمت منافع همه افراد جامعه HT DAO نیز هست.»

Sun ادعا می کند که “لی وی کمک قابل توجهی به جامعه ما نکرده است.” و بنابراین، او درخواست خواهد کرد که هر گونه سود حاصل از فروش سکه وی لی توزیع شود و آنها را به آدرس خالی برای سکه سوزی ارسال کند. در پاسخ، لئون لی، برادر وی و یکی از بنیانگذاران Huobi، نوشت:

“امیدوارم Huobi بتواند مدرکی ارائه دهد. اگر تایید شود که HT بدون هزینه غیرقانونی به دست آمده است، من شخصا 10 برابر HT پرداخت خواهم کرد. [amount] به شرکت Huobi.

لئون لی ادامه داد: «امیدوارم Huobi دارایی‌های قانونی کاربر را برگرداند، اگر ادعاها بی‌اساس باشند. در اکتبر 2022، گزارش شد که لئون لی و دو جون، بنیانگذاران Huobi، 100٪ سهام خود را در بازار سهام به یک شرکت سرمایه گذاری تحت کنترل جاستین سان فروختند. در حالی که سان ادعا می‌کند هوبی دوباره به سود خود بازگشته است و اوضاع در حال بهبود است، بازار سهام از زمانی که مالکان خود را تغییر داده، سهم عادلانه‌ای از مشکلات را دیده است. اگر تعجب می کنید، این اولین اقدام “غیر طبیعی” در اطراف سکه Huobi نیز نبود…

هیچ خبری خبر خوبی نیست زیرا توکن GameFi بیش از 300٪ افزایش یافته است.

در 17 می، سکه بازی چند نفره NFT عرصه نبرد آنلاین Superpower Squad (SQUAD) طی یک روز قبل از خروج، بیش از 300 درصد افزایش یافت و به 0.017 دلار رسید. هیچ خبر مهمی در مورد توسعه وجود ندارد و قیمت توکن عمدتاً از ماه مارس روند نزولی داشته است.

توسعه دهندگان Superpower Squad گفتند که Asia Express دو حالت بازی در حال توسعه دارد. حالت اول حالت زنده ماندن “بحران زامبی” است که در آن بهترین بازیکنان بازمانده پس از اتمام دور، تجهیزات NFT (اقلامی که برای کشتن دشمنان استفاده می شود) دریافت می کنند. در حالت دوم بازی، بازیکنان بر اساس ترکیب قبیله قهرمانان NFT، علاقه‌مندان (قدرت‌های موقت) منحصربه‌فردی دریافت می‌کنند که هر قبیله به یک قهرمان NFT کمیاب و افسانه‌ای نیاز دارد.

همچنین بخوانید
امکانات

ارز دیجیتال در فیلیپین: تعهد مادر فرزندخواندگی است

امکانات

بلوک به بلوک: فناوری بلاک چین در حال تغییر بازار املاک و مستغلات است

توسعه‌دهندگان که اعلام کردند همه چیز همچنان رو به جلو است، پس از گمانه‌زنی‌های جامعه مبنی بر توقف توسعه بازی با کاهش قیمت SQUAD و ظاهراً خبری نبود، آمدند. این بازی قبلاً در ژانویه از 100000 بار دانلود عبور کرده بود.

Superpower Squad به هیچ وجه اولین پروژه بلاک چین نیست که بدون دلیل خاصی تفاوت قیمت بالایی دارد. در 14 آوریل، سهام اپراتور استخراج بیت کوین سنگاپور (BTC) SAI.TECH بیش از 360 درصد در یک روز افزایش یافت و به 7.42 دلار رسید و بیشتر سود آن را پس داد. مانند Superpower Squad، SAI.TECH هیچ اعلامیه مهمی قبل یا بعد از قیمت وحشیانه نداشت.

رالی مرموز Superpower Squad در 17 می (CoinMarketCap)
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید