ریپل و مونته نگرو برای پروژه ارز دیجیتال ملی نامشخص توافقنامه امضا کردند


این معامله که در ژانویه معرفی شد، می تواند یک ارز دیجیتال ملی برای کشوری ایجاد کند که در حال حاضر از یورو استفاده می کند.

بانک مرکزی مونته نگرو در 11 آوریل اعلام کرد که توافق نامه ای را با ریپل برای توسعه استراتژی و برنامه آزمایشی برای ارز دیجیتال مونته نگرو به شکل ارز دیجیتال بانک مرکزی یا پول پایدار امضا کرده است. اگرچه این کشور بخشی از منطقه یورو نیست، اما از زمان معرفی آن در سال 2002 از یورو به عنوان واحد پول خود استفاده می کند.

جیمز والیس، معاون معاملات بانک مرکزی و CBDCهای RippleX در مصاحبه ای کتبی به کوین تلگراف گفت: «جزئیات بیشتر در اواخر سال اعلام خواهد شد. این پروژه چندین مرحله را طی خواهد کرد، از جمله تعیین کاربرد عملی ارز دیجیتال یا استیبل کوین ملی.

والیس اظهار داشت که یک مرحله سندباکس برای گردش ارز دیجیتال آینده “تحت شرایط کنترل شده” برنامه ریزی شده است. […] ما از نزدیک با فدرال رزرو برای شناسایی موارد استفاده، عوامل کلیدی موفقیت و جدول زمانی کار خواهیم کرد. وی گفت: این پروژه در ماه جاری آغاز می شود.

مطالب مرتبط: مونته نگرو به عنوان بخشی از طرح هایی برای تبلیغ Vitalik به عنوان یک مرکز بلاک چین، شهروندی ایجاد می کند

Radoje Žugić، رئیس بانک مرکزی مونته نگرو، در بیانیه ای گفت که بانک مرکزی “با دولت و جامعه دانشگاهی برای تجزیه و تحلیل مزایا و خطرات ناشی از CBDCها یا استیبل کوین های ملی در رابطه با در دسترس بودن ابزارهای پرداخت الکترونیکی همکاری خواهد کرد. کارایی، انطباق با مقررات و از همه مهمتر، حفاظت از حقوق و حریم خصوصی کاربران نهایی. اضافه:

“بانک مرکزی مونته نگرو به عنوان یک بانک مرکزی متعهد به پیروی از روندهای مدرن بانکداری ملی، فعالانه تضمین می کند که یک سیستم مالی کارآمد را حفظ می کند.”

نخست وزیر مونته نگرو، دریتان آبازوویچ، اولین بار در ماه ژانویه در توییتی از مجمع جهانی اقتصاد داووس، از توافق آتی بین ریپل و بانک مرکزی مونته نگرو خبر داد.

ریپل ماه ها است که گسترش خود را در فضای CBDC اعلام کرده است. والیس گفت که این شرکت “پروژه های CBDC متعددی در سرتاسر جهان در دست اجرا دارد و با ده ها بانک مرکزی در سراسر جهان در حال گفتگو است.”

مجله: قطره هوایی 180 میلیون یوان دیجیتال چین، ویرانی در ترکیه، CBDC لائوس: آسیا اکسپرس
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید