ریپل با پیشنهاد راه حل SEC مخالفت کرد


شرکت ریپل مستقر در سانفرانسیسکو، ثبت شد او با پیشنهادهای قطعنامه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مخالف است.

ماه گذشته، SEC به دنبال تخفيف دستوري، مجازات هاي مدني و کاهش سود در پرونده Ripple بود. این شرکت درگیر که بیشتر به خاطر ارتباطش با ارز دیجیتال XRP شناخته می‌شود، ممکن است مجبور شود ۲ میلیارد دلار بپردازد.

SEC در پیشنهاد خود دفاع کرد نتیجه می گیریم که چنین مبلغ گزافی به دلیل ماهیت بی ملاحظه رفتار شرکت و نقض مکرر قوانین اوراق بهادار موجه است. انتظار می رود جریمه ها و جریمه های بزرگ ریپل و سایر بازیگران صنعت را از نادیده گرفتن قانون در آینده باز دارد.

با این حال، در آخرین پرونده خود، ریپل استدلال می کند که SEC موظف است شواهد مثبتی ارائه دهد که نشان می دهد شرکت در آینده دوباره قانون را نقض خواهد کرد. همچنین استدلال می‌کند که فروش شرکت‌هایش «بی‌توجهی بی‌ملاحظه» به قانون را نشان نمی‌دهد و به تعامل آن با سایر تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده و اقدامات نظارتی در سایر حوزه‌های قضایی اصلی اشاره می‌کند.

این شرکت ادعا می کند که هرگونه معافیت دستوری باید “محدود و مشخص” باشد. علاوه بر این، طبق گفته ریپل، SEC با این استدلال که فروش نهادی آن باعث «آسیب مادی» نشده است، نشان نداد که هر گونه کاهش ارزش تضمین شده است. در مورد جریمه مدنی، شرکت ادعا می کند که این جریمه نباید بیش از 10 میلیون دلار باشد. ریپل در پرونده خود گفت: “دادگاه باید درخواست های SEC برای معافیت دستوری، خسارات و منافع پیش داوری را رد کند و مجازات مدنی حداکثر 10 میلیون دلاری را اعمال کند.”

پاسخ ریپل به درخواست SEC در یک زمان مناسب می آید. پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayبلومبرگ اخیرا فاش کرد که دو وکیل SEC پس از تحریم قانونگذار توسط یک قاضی فدرال به دلیل سوء استفاده از قدرت در پرونده DEBT Box مجبور به استعفا شدند. وکلا برخی از حقایق کلیدی را برای دریافت یک دستور منع موقت علیه شرکت کریپتو مستقر در یوتا به اشتباه ارائه کردند.

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل در بیانیه ای در شبکه اجتماعی X گفت: «ایالات متحده قطعات سیاست های فاجعه بار آژانس را مدت ها پس از رفتن جنسلر انتخاب خواهد کرد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید