Ripple CTO تئوری توطئه XRP را از ChatGPT خاموش می کند

Ripple CTO تئوری توطئه XRP را از ChatGPT خاموش می کند


یک ربات چت هوش مصنوعی که گفته می شود می تواند به طور مخفیانه بلاک چین ریپل را از طریق یک درب پشتی نامشخص در کد شبکه کنترل کند، توسط مدیر ارشد فناوری شرکت مورد تمسخر قرار گرفته است.

افسر ارشد فناوری ریپل به نظریه توطئه ای که توسط ابزار هوش مصنوعی (AI) ChatGPT ایجاد شده بود، پاسخ داده است، که ادعا می کند XRP Ledger (XRPL) به نحوی مخفیانه توسط ریپل کنترل می شود.

تا 3 دسامبر در توییتر نخ هنگامی که کاربر Stefan Huber در یک سری سوالات در مورد تمرکززدایی از XRP Ledger از ریپل پرسید، ربات ChatGPT پیشنهاد کرد که ریپل “کنترل نهایی” XRPL را دارد، حتی اگر مردم می توانند در اداره بلاک چین شرکت کنند.

هنگامی که از او پرسیده شد که چگونه این کار بدون اجماع شرکت‌کنندگان و کد در دسترس عموم امکان‌پذیر است، هوش مصنوعی ادعا کرد که ریپل ممکن است «قابلیت‌هایی داشته باشد که به طور کامل در کد منبع عمومی فاش نشده‌اند».

در یک نقطه، هوش مصنوعی گفت: “قدرت تصمیم گیری نهایی” برای XRPL “هنوز در اختیار آزمایشگاه های ریپل است” و این شرکت می تواند تغییراتی ایجاد کند “حتی اگر این تغییرات از حمایت اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان برخوردار نباشد”. در شبکه.” ”

او همچنین XRPL را با بیت کوین (BTC) مقایسه کرد و گفت که بیت کوین واقعاً غیرمتمرکز است.

با این حال، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، منطق این ربات را زیر سوال برد و استدلال کرد که با این منطق، ریپل می تواند به طور مخفیانه شبکه بیت کوین را کنترل کند زیرا نمی توان آن را از روی کد تعیین کرد.

همچنین نشان داده شد که این تعامل با اظهارات خود ربات در تضاد است، عمدتاً به این دلیل که از یک دفتر کل توزیع شده مانند “” استفاده می کند. [XRPL] برای فعال کردن تراکنش‌های ایمن و کارآمد بدون نیاز به یک مرجع مرکزی» با این بیانیه که XRPL به صورت متمرکز مدیریت می‌شود، تناقض دارد.

مربوط: Ripple پرونده نهایی خود را علیه SEC با نزدیک شدن به پایان پرونده تاریخی ثبت می کند

ChatGPT یک ابزار چت بات است که توسط شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی OpenAI ایجاد شده است و برای تعامل «در چت» و پاسخ به سؤالات تقریباً در مورد هر چیزی که کاربر می‌پرسد طراحی شده است. حتی می تواند برخی از وظایف مانند ایجاد و آزمایش قراردادهای هوشمند را تکمیل کند.

به گفته OpenAI، هوش مصنوعی بر روی “مقدار زیادی از داده های نوشته شده توسط انسان از اینترنت، از جمله مکالمات” آموزش دیده است، و بنابراین هشدار داده شده است که برخی از پاسخ های ربات ممکن است “نادرست، نادرست و گاهی اوقات گمراه کننده” باشند.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI گفت: این یک نسخه آزمایشی اولیه و «بیشتر یک نشریه تحقیقاتی» بود که در 30 نوامبر راه اندازی شد. این ابزار تا 5 دسامبر بیش از یک میلیون کاربر را دیده است. چهچهچه توسط آلتمن

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم نیز در توییتی در ماه دسامبر به چت ربات هوش مصنوعی اشاره کرد.
نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉