Ripple CTO توضیح می دهد که چگونه XRP Ledger می تواند هک شود


دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، در جریان حضور اخیر خود در The Defiant گفت: روشن شد او گفت که تنها راه حمله به XRP Ledger این است که نظم جهانی تراکنش ها را مختل کند. در چنین سناریویی، کل شبکه متوقف می شود.

شوارتز در ادامه توضیح داد که Proof of Association (PoA)، پروتکل اجماع منحصربفرد XRP Ledger، چگونه کار می‌کند و بیان کرد که این پروتکل همه تراکنش‌ها را برای حل مشکل هزینه‌های مضاعف مدیریت می‌کند. وی گفت: «هر عملی که اول شود صحیح است و هر کاری که دوم شود باطل است».

مرتبط با

مغز متفکر XRP Ledger اضافه کرد که تنها حمله منطقی به XRP Ledger متوقف کردن آن است.

شوارتز گفت: “شما نمی توانید به نرم افزار من چیزی بگویید که باعث شود XRP شما به XRP شخص دیگری تبدیل شود.”

در عین حال، شوارتز معتقد است که هیچ انگیزه ای برای برگزاری XRP وجود ندارد زیرا تصور اینکه چگونه می توان آن را به درآمد تبدیل کرد دشوار است.

مدیر ارشد فناوری Ripple ادعا می کند که XRP Ledger تاکنون تنها با حملات “عمومی” روبرو شده است. هیچ کس تا به حال چنین حمله پیشرفته ای را انجام نداده است.»

مرتبط با

با این حال، شوارتز اذعان می کند که این “خطر” وجود دارد که کسی XRP را کوتاه کند و سعی کند یک حمله جدی برای کاهش قیمت انجام دهد. با این حال، به گفته مدیر اجرایی Ripple، دلایل نظری و عملی برای دارندگان XRP وجود دارد که بیش از حد نگران این حمله نباشند.

شوارتز می‌گوید افرادی که به کسی اجازه کوتاه کردن XRP را می‌دهند باید از چنین حمله‌ای آگاه باشند، زیرا به کسی اجازه نمی‌دهند که ارز دیجیتال را با این نرخ بالا کوتاه کند. علاوه بر این، مدیر Ripple اظهار داشت که شبکه فقط یک بار برای مدت کوتاهی قابل حمله است.

شوارتز در طول مکالمه خود با میزبان پادکست کامیلا روسو به موضوعاتی مانند توزیع XRP، موارد استفاده، قراردادهای هوشمند و همچنین اجرای مداوم ریپل اشاره کرد. نبرد حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید