Ripple CTO رمز و راز قیمت XRP و XLM را حل کرد


یک بحث اجتماعی اخیر، قیمت بسیار مشابه XRP و Stellar (XLM) را برجسته کرد. دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، دیدگاه خود را در مورد این ناهنجاری ارائه کرد.

شوارتز، که نقش کلیدی در مهندسی XRP Ledger ایفا کرد، پیشنهاد کرد که رفتار موازی قیمت XRP و XLM می تواند تحت تأثیر عوامل خارجی خارج از اکوسیستم آنها قرار گیرد. او بر پیچیدگی موضوع تأکید کرد و اذعان داشت که شواهدی هم موافق و هم علیه این نظریه وجود دارد.

مرتبط با

شوارتز از تاثیر سوختن توکن قابل توجه استلار در سال گذشته به عنوان یکی از نکات کلیدی یاد کرد. با وجود کاهش نیمی از کل عرضه، این رویداد انحراف محسوسی در قیمت استلار یا همبستگی آن با XRP ایجاد نکرد.

این امر شوارتز را به این باور رساند که سوزاندن مشابه XRP متعلق به ریپل تأثیر مثبتی بر قیمت XRP نخواهد داشت. او بار دیگر به نمودارهایی اشاره کرد که رفتار قیمت XRP و XLM را قبل و بعد از سوختن مقایسه می‌کردند که تغییر قابل‌توجهی نشان نداد.

چه چیزی می تواند پشت این ناهنجاری نهفته باشد؟

با وجود رفتار مشابه قیمت، توکنومیک XRP و XLM متفاوت است. XRP دارای مجموع عرضه 99.98 میلیارد توکن، 55.43 میلیارد توکن در گردش، قیمت 0.525 دلار و ارزش بازار 29.1 میلیارد دلار است. در مقایسه، XLM دارای عرضه کل 50.001 میلیارد توکن، 28.976 میلیارد در گردش، با قیمت 0.1083 دلار و ارزش بازار 3.14 میلیارد دلار است.

مرتبط با

همبستگی قیمت بین XRP و XLM را می توان به تاریخ درهم تنیده آنها و پویایی بازار نسبت داد. اکوسیستم Stellar که توسط یکی از بنیانگذاران ریپل، جد مک کالب به عنوان جایگزین غیرمتمرکز ایجاد شده است، عموماً از حرکات XRP پیروی می کند. سرمایه‌گذاران تمایل دارند به دنبال فرصت‌هایی در دارایی‌های مشابه باشند، که منجر به جریان‌های سرمایه به بازار می‌شود و پویایی قیمت این دو ارز دیجیتال را برابر می‌کند.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید