Ripple CTO آخرین مشکل XRPL AMM را روشن می کند


فهرست

  • نظر CTO ریپل در مورد اشکال AMM
  • توسعه دهنده RippleX می خواهد شبکه Canary ایجاد شود

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری Ripple، توییتی را منتشر کرد که در آن عجله داشت تا به AMM های اخیراً راه اندازی شده در XRP Ledger رسیدگی کند. او این کار را انجام داد تا با توضیح جزئیات در مورد نحوه عملکرد AMMهای ریپل در XRPL توضیح دهد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

ویژگی Automated Market Maker (AMM) در XRP Ledger در روز جمعه راه اندازی شد و مدیر ارشد فناوری Ripple یک توییت تبریک در مورد آن در آخر هفته منتشر کرد. با این حال، مدت کوتاهی پس از این، یک باگ بزرگ در AMM ظاهر شد که باعث تعلیق موقت آن شد. تیم توسعه‌دهنده RippleX قبلاً این اختلاف را در استخرهای نقدینگی مختلف AMM شناسایی کرده‌اند و در تلاش برای رفع آن هستند.

نظر CTO ریپل در مورد اشکال AMM

دیوید شوارتز توییت کرد که مشکل فوق به دلیل ویژگی سپرده یک طرفه تعبیه شده در AMM ها ایجاد نشده است. او هشدار خود را در مورد چنین سپرده‌هایی در روز شنبه در اینجا تکرار کرد: “این سپرده‌ها تجربه کاربری روان‌تری را ارائه می‌کنند، اما زمانی که نقدینگی کمتری در استخرها وجود داشته باشد، می‌توانند به تاثیرات قیمتی منجر شوند.” او قبلاً هشدار داده بود که این “تأثیر قیمت” اساساً به معنای ضرر سرمایه گذاران در فرآیند سپرده گذاری است. سیستم این را به عنوان “لغزش” گزارش می کرد. با این حال، CTO هشدار داد که این اتفاق باید به ندرت اتفاق بیفتد، زیرا اگر AMM نامتعادل بماند، احتمالاً به این معنی است که سایر سرمایه‌گذاران نیز فرصت سود بردن از آن را از دست داده‌اند.

توصیه دیوید شوارتز برای تجارت از طریق این AMMهای جدید در آینده این است: “بهتر است کاربران قبل از ارسال معامله، تاثیر قیمت ابزارهای خود را بررسی کنند و برنامه های کاربردی فرانت اند باید این اطلاعات را به کاربران نمایش دهند.”

توسعه دهنده RippleX می خواهد شبکه Canary ایجاد شود

توسعه دهنده RippleX (خالق کیف پول Xumm) Wietse Wind توییتی را منتشر کرد که در آن اظهار داشت که مشکل باگ AMM در XRP Ledger مستلزم ایجاد یک شبکه قناری در بلاک چین لایه-1 ریپل است.

به گفته Wind، شبکه Canary به عنوان یک محیط آزمایشی برای ارتقاءهای مختلف، ابزارها و محصولات مختلف قبل از انتشار در شبکه اصلی عمل خواهد کرد.

Wietse اصرار داشت که اگر چنین زمین آزمایشی وجود داشت و ویژگی AMM در آنجا آزمایش می شد، مشکل بزرگ اخیر هرگز با XRPL اتفاق نمی افتاد.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید