یکی از بنیانگذاران Ripple موفقیت Major Stellar (XLM) را جشن گرفت


در یک لحظه کلیدی برای شبکه Stellar (XLM)، اعتباردهندگان چراغ سبز را برای ارتقاء به “پروتکل 20” نشان داده اند و این خبر از معرفی پلت فرم قرارداد هوشمند Soroban است. این حرکت استراتژیک نشان‌دهنده یک حرکت مهم برای Stellar است، که مدت‌هاست به دلیل تخصصش در تسهیل پرداخت‌های یکپارچه مورد تحسین قرار گرفته است، زیرا وارد فضای قراردادهای هوشمند برای رقابت با اکوسیستم‌های مستقر شده است.

جد مک‌کالب، یکی از چهره‌های برجسته در عرصه ارزهای دیجیتال و یکی از بنیان‌گذاران Stellar، حمایت شدید خود را از این خبر در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود ابراز کرد و از ورود «قراردادهای هوشمند کامل در Stellar» استقبال کرد.

ادغام قراردادهای هوشمند از طرحی پیروی می کند که به دقت توسط جامعه Stellar تنظیم شده است و بر کارایی، موارد استفاده هدفمند و ادغام یکپارچه با زیرساخت موجود شبکه تأکید دارد.

هدف Soroban تقویت قابلیت‌های Stellar در تراکنش‌های فرامرزی و قابلیت همکاری بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال است، در حالی که با گنجاندن ویژگی‌هایی که به انطباق و الزامات نظارتی مستقیماً در لایه قرارداد هوشمند پاسخ می‌دهند، خواسته‌های شرکت‌ها را برآورده می‌کند.

استلار در مقابل ریپل و اتریوم

انتقال مک‌کالب از بنیان‌گذار ریپل به مشارکت ابزاری او در تکامل استلار لایه‌ای از عمق به روایت می‌افزاید. پس از جدایی از ریپل در سال 2013 به دلیل دیدگاه‌های مختلف، تأیید موفقیت اخیر استلار، گویای پتانسیل و اهمیت آن در چشم‌انداز دارایی‌های دیجیتال است.

همانطور که Stellar مسیر خود را با Soroban ترسیم می کند، برخلاف روایت های رایج در مورد راه حل های لایه 2 یا سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) خود را به عنوان یک رقیب قدرتمند در فضای بلاک چین قرار می دهد.


نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید