مدیر مالی ریپل به دلیل شکایت SEC استعفا داد


SEC در دسامبر 2020 از ریپل به دلیل استفاده از XRP برای جمع آوری سرمایه شکایت کرد و کمیسیون ادعا کرد که قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است.

کریستینا کمپبل، مدیر ارشد مالی ریپل، پلتفرم پرداخت کریپتو را به سمتی مشابه در کلینیک Maven ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مجازی ترک کرده است.

به گفته لینکدین کمپبل، استخدام او در ریپل پس از بیش از 2 سال در اکتبر به پایان رسید و هیچ توضیحی جز زمان “فراموش نشدنی” او در این شرکت رمزنگاری گذراند. او در آوریل 2021 پس از خدمت به عنوان CFO در پلتفرم پرداخت PayNearMe برای بیش از 4 سال به Ripple پیوست.

کمپبل در پستی در 7 اکتبر گفت: “در حالی که مراقبت های بهداشتی، مانند فین تک، یک صنعت پیچیده و بسیار منظم است، این برای من تازگی دارد.”

اعلام کمپبل در حالی است که ریپل درگیر یک نبرد حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است که در دسامبر 2020 آغاز شد، عمدتاً بر سر فروش توکن XRP آن. در ماه ژوئیه، یک قاضی فدرال حکم داد که XRP هنگامی که به سرمایه گذاران خرد فروخته می شود، یک اوراق بهادار نیست. این تصمیم در ماه اکتبر در پی اعتراض کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصویب شد.

مرتبط با: واکنش شرکت‌های ارز دیجیتال به اقدامات اجرایی قانون‌گذاران ایالات متحده چگونه است؟

قرار است شکایت ریپل با SEC در آوریل 2024 آغاز شود. این محاکمه در همان سالی برگزار می‌شود که سایر پرونده‌های پرمخاطب تأثیرگذار بر فضای کریپتو، از جمله دومین محاکمه جنایی مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید در مارس 2024 و محاکمه سلسیوس سابق. مدیرعامل الکس ماشینسکی در سپتامبر 2024.

مشخص نیست که آیا خروج کمپبل به بررسی نظارتی که ریپل در ایالات متحده با آن روبه رو می شود، مرتبط است یا خیر. در حالی که برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شرکت، از اوایل سپتامبر به استارت آپ ها توصیه کرد که از ایالات متحده دور بمانند، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری، گفت که از نظر عدم قطعیت نظارتی در این کشور، “مدیریت تغییر کرده است”.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید