مدیر عامل Ripple: شکایت XRP تا ژوئن حل و فصل شد، رفتار SEC "شرم آور" است

مدیر عامل Ripple: شکایت XRP تا ژوئن حل و فصل شد، رفتار SEC “شرم آور” است


براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، گفت که دعوای قضایی XRP این شرکت ممکن است در «ماه‌های تک رقمی» به پایان برسد.

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل معتقد است که این شرکت مطمئن است که اختلاف طولانی مدتش با کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) در “ماه های تک رقمی” به پایان می رسد و نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت.

در گفتگو با CNBC در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس، در 18 ژانویه، گارلینگهاوس گفت که ممکن است در ژوئن سال جاری حکم صادر شود، زیرا هر دو طرف ادعاهای خود را در دادگاه منطقه ای ایالات متحده “به طور کامل تکمیل و به طور کامل اطلاع داده اند”.

ما قطعا منتظر تصمیم قاضی در سال 2023 هستیم. شما واقعاً کنترلی بر زمان تصمیم گیری یک قاضی ندارید. با این حال، من خوشبین هستم که در ماه های تک رقمی آینده در آنجا تعطیل خواهیم شد.»

در حالی که گارلینگ هاوس و سرمایه گذاران بر این باورند که حقایق، قانون و دادگاه در نهایت طرف ریپل را خواهند گرفت، مدیر عامل ریپل نیز از این فرصت استفاده کرد و رفتار “شرم آور” SEC را در طول پرونده مورد تمسخر قرار داد و خاطرنشان کرد:

“رفتار SEC در برخی مناطق به عنوان یک شهروند ایالات متحده شرم آور است. فقط چند مورد از چیزهایی که به نظر می رسد شما باید شوخی کنید.”

گارلینگ هاوس همچنین استدلال کرد که رگولاتور به شرکت خیانت کرده است، زیرا تنظیم کننده علیرغم تلاش برای ملاقات با آنها در سه نوبت برای شفافیت شکایت کرد:

آنها یک بار به من نگفتند که ما فکر می کنیم XRP می تواند یک امنیت باشد. به همین دلیل است که بعداً برنگشتیم و به شما نگفتیم هی، هر بار که فکر می‌کردیم XRP یک امنیت است… به نظر نمی‌رسد که مشارکت واقعی بین بخش دولتی و بخش خصوصی باشد.

گارلینگ هاوس ضمن اشاره به اینکه نتیجه این دعوا پیامدهای مهمی برای صنعت ارزهای دیجیتال نیز دارد، تکرار کرد که ریپل تنها در صورتی به توافق می رسد که مشخص شود XRP یک امنیت نیست.

با این حال، گارلینگهاوس گفت: «SEC و گری جنسلر گفته‌اند که تقریباً همه ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار می‌بینند، و افزود که «این موضوع فضای کمی برای قرار گرفتن در طرح ون باقی می‌گذارد».

گارلینگ هاوس در حال صحبت با CNBC در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس. منبع: CNBC.

گارلینگ هاوس اضافه کرد که SEC ایالات متحده باید به برخی از کشورهای دوستدار رمزنگاری که قوانین مثبت تری را که مانع نوآوری نمی شوند، بسته بندی کنند، توجه کند.

کشورهایی که او مورد تمجید قرار داد عبارتند از امارات متحده عربی، ژاپن، سنگاپور، سوئیس و بریتانیا.

مربوط: Ripple پرونده نهایی خود را علیه SEC با نزدیک شدن به پایان پرونده تاریخی ثبت می کند

این شکایت توسط SEC در دسامبر 2020 مطرح شد و ادعا کرد که ریپل به طور غیرقانونی توکن XRP را به عنوان یک امنیت ثبت نشده فروخته است.

ریپل مدتهاست که این ادعا را مورد مناقشه قرار داده است و استدلال می کند که این یک قرارداد سرمایه گذاری تحت آزمون هاوی نیست.

اگر دو طرف نتوانند به توافق برسند، دادگاه منطقه ای مستقر در نیویورک یا تصمیم مستقلی اتخاذ می کند یا موضوع را در یک جلسه رسیدگی به هیئت منصفه مطرح می کند.


نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉