مدیر عامل ریپل «گمان‌زنی غیرمسئولانه» درباره هک را محکوم کرد


فهرست

  • گزارش های متناقض و تاثیر بازار
  • بزرگترین هک سال 2024

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل با استفاده از X نشانی آنچه او در رابطه با امنیت کیف پول‌های مدیریت شده توسط ریپل، «گمان‌زنی و گزارش غیرمسئولانه» می‌نامد.

در بیانیه ای قطعی، Garlinghouse تصریح کرد: “هیچ کیف پولی که توسط Ripple اداره می شود به خطر نیفتاده است.

این پاسخ پس از تایید کریس لارسن، یکی از بنیانگذاران ریپل، رخنه امنیتی مربوط به حساب های شخصی XRP خود را تایید کرد. لارسن تاکید کرد که این حادثه مجزا بوده و بر کیف پول های ریپل تاثیری نداشته است، زیرا او مطمئن است که امن باقی خواهد ماند.

گزارش های متناقض و تاثیر بازار

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، لارسن یک نقض امنیتی شامل دسترسی غیرمجاز به چندین حساب شخصی XRP را تایید کرد.

این امر پس از آن صورت گرفت که محقق مستقل ارزهای دیجیتال ZachXBT گزارش داد که تقریباً 112.5 میلیون دلار XRP به سرقت رفته است.

به دنبال این اتفاقات، قیمت معاملات XRP کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. یادداشتی از جامعه در پلتفرم اجتماعی X در تلاش برای کاهش اطلاعات نادرست منتشر شده است. در این پیام توضیح داده شده بود که زیرساخت های ریپل به خطر نیفتاده است و این نقض امنیتی فقط شامل دارایی های شخصی لارسن می شود.

با این حال، ZachXBT اشاره کرد که محققان بلاک XRP حساب توقیف شده لارسن را به اشتباه به عنوان متعلق به ریپل نسبت دادند. او همچنین خاطرنشان کرد که نقش لارسن به عنوان یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی ریپل در یادداشت انجمن نادیده گرفته شده است.

بزرگترین هک سال 2024

این هک منجر به بزرگترین سرقت رمزارز سال تا کنون شد. به گفته چندین شرکت امنیتی کریپتو، سال گذشته، جهان کریپتو شاهد سرقت نزدیک به ۲ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال از طریق هک‌های مختلف بود.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید