مدیر عامل Ripple نسبت به شفافیت نظارتی ایالات متحده برای رمزارزها خوشبین است

مدیر عامل Ripple نسبت به شفافیت نظارتی ایالات متحده برای رمزارزها خوشبین است


به گفته برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، پشتیبانی از مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده «دو حزبی و دو مجلسی» است.

براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل Ripple در تاریخ 3 ژانویه در یک تاپیک توییتری به اشتراک گذاشت که او “احتیاطاً خوشبین” است که ایالات متحده در سال 2023 به وضوح نظارتی “پیشگامانه” برای صنعت ارزهای دیجیتال دست خواهد یافت.

برای جشن گرفتن اولین روز از کنگره 118، گارلینگ هاوس امیدوار است که سال 2023، سالی باشد که ایالات متحده به وضوح نظارتی برای رمزارزها دست می یابد و از مقررات “دوحزبی و دو مجلسی” پشتیبانی می کند.

گارلینگهاوس گفت که ایالات متحده با “لوح خالی” برای مقررات شروع نکرده است و به عنوان نمونه به لوایحی مانند قانون شفافیت اوراق بهادار، قانون نوآوری مالی مسئول (RFIA) و قانون باز بودن برای توکن های دیجیتال اشاره کرد.

به گفته مدیر عامل ریپل، “مخاطرات نمی تواند بالاتر باشد.” او افزود: «هیچ لایحه‌ای کامل نیست و احتمالاً هیچ‌وقت هم وجود نخواهد داشت که همه را راضی کند،» و افزود که تلاش برای پیگیری یک لایحه کامل نباید مانع پیشرفت کنگره در ایجاد مقررات و قوانین رمزنگاری شود.

گارلینگهاوس خاطرنشان می کند که ایالات متحده در زمینه قوانین و مقررات کریپتو پشت سر سنگاپور، اتحادیه اروپا (EU)، برزیل و ژاپن است.

او ادعا کرد که فقدان یک تلاش هماهنگ برای اجرای یک چارچوب نظارتی، هم در سطح جهانی و هم در ایالات متحده، “همچنان به کشورها فشار می آورد”. [with] نوارهای نظارتی پایین تر با “گاهی نتایج فاجعه بار”، به عنوان مثال FTX مستقر در باهاما.

مطالب مرتبط: SEC سعی می کند اسناد Hinman را در پرونده ریپل محرمانه نگه دارد

ریپل یک شرکت فناوری مالی است که شبکه پرداخت جهانی RippleNet را همراه با ارز دیجیتال XRP (XRP) اداره می‌کند.

در دسامبر 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از ریپل شکایت کرد و ادعا کرد که این شرکت XRP را به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده می فروشد.

SEC استدلال کرد که Ripple میلیاردها دلار از طریق فروش XRP به دست آورد و پیشنهادات را طبق قانون به عنوان اوراق بهادار ثبت نکرد. ریپل این ادعا را رد کرده است که XRP یک ارز است، نه یک اوراق بهادار.

در اکتبر 2022، گارلینگ هاوس در کنفرانس هفته فین‌تک DC به اعضای میزگرد اعتراف کرد که انتظار دارد شکایت علیه این شرکت در نیمه اول سال 2023 به پایان برسد، اما پیش‌بینی آن دشوار است.

این پرونده هنوز در جریان است و هیچ نشانه روشنی از زمان پایان آن وجود ندارد.
نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉