کیوساکی، نویسنده «پدر پولدار، پدر فقیر» هشدار مهم ETF بیت کوین را صادر کرد


رابرت کیوساکی، نویسنده معروف «پدر پولدار پدر فقیر» نسبت به ETF بیت کوین ابراز تردید کرد. او اظهار داشت که آنها را نمی‌خرد و موازی با دیدگاه‌های خود در مورد همان سازهای طلا و نقره است.

کیوساکی استدلال کرد که این ابزارهای مالی نشان دهنده دارایی های واقعی نیستند که آنها ادعا می کنند ردیابی می کنند.

مرتبط با

نگرانی ها بر واقعیت ETF ها متمرکز است. به عنوان مثال، او تاکید کرد که یک ETF طلا می تواند همان اونس طلا را چندین بار بفروشد که جایگزین ضعیفی برای داشتن طلای فیزیکی است. او توضیح داد که به همین دلیل است که ترجیح می دهد طلا، نقره و بیت کوین واقعی را که ایمن نگه می دارد، دور از موسسات مالی سنتی و وال استریت نگه دارد.

موضع کیوساکی با انتقادهای طولانی مدت او از ابزارهای سنتی بازار مالی و سیاست های پولی فدرال رزرو مطابقت دارد. او معتقد است که دلار یک ارز “جعلی” است و مردم را تشویق می کند تا در آنچه به عنوان پول واقعی می بیند سرمایه گذاری کنند: بیت کوین، طلا و نقره.

مرتبط با

به گفته کیوساکی، این دارایی ها بر خلاف ETF ها و سایر محصولات مالی قابل معامله در بازار، ملموس و متعلق به انسان هستند. او در نظر خود در مورد ETF ها تنها نیست، اگرچه بسیاری از ماکسیمالیست های بیت کوین و سرسخت ترین طرفداران تمرکززدایی نیز چنین نوآوری هایی را رد می کنند.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید