نویسنده «پدر پولدار، پدر فقیر» درباره تصادف بزرگ هشدار می دهد


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • آیا در بورس حباب وجود دارد؟
  • متنوع کننده نمونه کارها

نویسنده آمریکایی رابرت کیوساکی که به خاطر کتاب‌های محبوب مالی شخصی‌اش شناخته می‌شود، گرفته شده او در شبکه اجتماعی X به میلیون ها دنبال کننده خود در مورد “حباب همه چیز” در سهام، اوراق قرضه و املاک ایالات متحده هشدار داد. مفسر مالی پیش بینی می کند که این حباب “آماده فروپاشی” است.

کیوساکی به پیروان خود توصیه کرد با خرید بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، و همچنین فلزات گرانبها (طلا و نقره) در برابر این سقوط احتمالی محافظت کنند.

آیا در بورس حباب وجود دارد؟

اگرچه بسیاری از سرمایه گذاران نگران شکل گیری حباب بالقوه بازار سهام هستند، داده های تاریخی نشان می دهد که این نگرانی ها غیرواقعی هستند. به عنوان رویترز امضا کردنتنها حباب واقعی بازار سهام که در طول رونق اینترنت در اوایل دهه 2000 ترکید، پس از جنگ جهانی دوم بود. در مرحله حباب «دات کام»، شرکت‌های مختلف به ارزش‌گذاری‌های مضحکی رسیدند و این جنون در نهایت به یک بازار نزولی جدی تبدیل شد.

با این حال، رسانه های تجاری همچنین خاطرنشان کردند که ترازنامه شرکت ها در حال حاضر وضعیت خوبی دارد. این نشان می دهد که هشدارهای مداوم در مورد “حباب همه چیز” ممکن است فقط ترس آور باشد.

با این حال، آلبرت ادواردز از SocGen اخیراً خاطرنشان کرد که برخی از سهام ممکن است در واقع نشانه هایی از حباب بازار را نشان دهند. او همچنین استدلال کرد که جنون هوش مصنوعی می تواند از کنترل خارج شود.

متنوع کننده نمونه کارها

در سال 2022، قیمت بیت کوین همراه با سهام ایالات متحده کاهش یافت، زیرا فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره برای مهار تورم فراری کرد. این موضوع باعث شده است که بسیاری از منتقدان توانایی های متنوع سازی بیت کوین را زیر سوال ببرند. با این حال، بیت کوین ممکن است در سال 2024 تنوع دهنده سبد جذاب تری باشد.

در همین حال، جورین تیمر، مدیر کلان جهانی در غول مالی مستقر در بوستون Fidelity Investments، اخیراً خاطرنشان کرد که بیت کوین اکنون با معیار S&P 500 همبستگی منفی دارد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید