RFK جونیور، CBDC، موضع خود را در مورد ارزهای دیجیتال شرح می دهد: “این فقط مجرمان نیستند که حریم خصوصی می خواهند”


نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده مخالفت CBDC را به کارنامه ضد تاسیس و ضد واکسن خود اضافه کرد و در میان دموکرات ها از حمایت دو رقمی برخوردار شد.

رابرت اف کندی جونیور، که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده را برای نامزدی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2024 به چالش می کشد، دوباره در توییتر نوشت تا نظرات خود را در مورد ارز دیجیتال به اشتراک بگذارد.

کندی در 2 می از بایدن انتقاد کرد که روز گذشته سیستم بانکی ایالات متحده را “ایمن و سالم” خوانده است. وی گفت: امروز سهام بانک ها در حال کاهش است. مردم آمریکا سزاوار بیش از تضمین های توخالی و مدیریت برداشت هستند. توییت کرد.

در 3 می، کندی مالیات پیشنهادی دولت بایدن بر استخراج کریپتو را محکوم کرد. کندی، یک وکیل محیط زیست، مالیات پیشنهادی 30 درصدی بر انرژی مورد استفاده توسط ماینرهای کریپتو را “ایده بد” خواند. او گفت که استفاده از انرژی در معدن “یک دلیل برای نگرانی (اگرچه تا حدودی اغراق آمیز) است”.

استدلال زیست محیطی بهانه ای انتخابی برای سرکوب هر چیزی است که ساختارهای قدرت نخبگان را تهدید می کند، برای مثال بیت کوین.

کندی با پریدن به “کنترل” ارزهای دیجیتال، علوفه ضد سازمان بیشتری پیدا کرد. او گفت: «این فقط مجرمان نیستند که خواهان حفظ حریم خصوصی هستند. دولت‌ها با کنترل حساب‌های بانکی و بسترهای پرداخت، دشمنان خود را آزار می‌دهند و مخالفان را سرکوب می‌کنند.»

مرتبط: بیت کوین در موانع: اتاوا، اوکراین و فراتر از آن

کندی موضوع کنترل مالی را روز بعد با نگاهی به اعتراضات کامیون داران کانادایی علیه واکسن در اتاوا در سال 2022 مطرح کرد. دولت کانادا حساب های بانکی افراد حامی معترضان را قفل کرده است. کندی گفت:

حتی در آمریکا، تصور اینکه روزی ممکن است حساب بانکی شما به دلیل سیاست یا نظراتی که در رسانه های اجتماعی می کنید مسدود شود، عجیب نیست.

او گفت: از این گذشته، GoFundMe حساب‌های ایالات متحده را که از کامیون‌داران کانادایی پشتیبانی می‌کنند مسدود کرده و کمک‌های مالی را به آنها هدایت می‌کند. در همین حال، پی پال کاربران را به دلیل انتشار “آنچه به نظر آنها اطلاعات نادرست است” جریمه کرده است. هر دوی این تصمیمات با موفقیت در دادگاه به چالش کشیده شدند، اما کندی با این وجود دست دولت بزرگ را در پشت آنها دید. او گفت: «اغلب این شرکت‌های خصوصی از ترس کنگره یا قانون‌گذاران یا به دستور مستقیم آنها عمل می‌کنند.

به همین دلیل است که من با CBDC ها مخالف هستم. [central bank digital currencies]کندی در پایان گفت: این به شدت قدرت دولت را برای سرکوب مخالفان با قطع دسترسی به منابع مالی با فشار یک دکمه افزایش می‌دهد.

کندی ابتدا مخالفت خود را با CBDC ها در یک توییت تا حدی گیج کننده در مورد سیستم پرداخت فوری FedNow ابراز کرد.

بر اساس گزارش سی ان ان در 29 آوریل، کندی از حمایت 19 درصدی در میان دموکرات ها برخوردار است. او بی اعتمادی خود به CBDC ها را با چندین سیاستمدار جمهوری خواه، مانند ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، که به عنوان رقیب احتمالی دونالد ترامپ برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواهان در نظر گرفته می شود، در میان می گذارد.

علاوه بر کندی، نویسنده ماریان ویلیامسون نیز اعلام کرد که قصد دارد بایدن را برای ریاست جمهوری آمریکا به چالش بکشد. او ضمنی او در آن زمان در توییتی از ناراحتی خود از مسدود کردن حساب‌های بانکی و کیف پول‌های دیجیتال توسط دولت کانادا می‌گوید و «دولت ما خدمتگزار نظم جدید شرکتی شده است»، اما در وب‌سایت کمپین به ارز دیجیتال اشاره‌ای نمی‌کند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *