Revolut از نحوه برخورد فین‌تک با پرچم‌های قرمز حسابرسی خوشحال نیست: گزارش


گزارش شده است که Revolut در ماه مارس یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد و وکلایی را استخدام کرد تا ثابت کند که نظر حسابرسی توسط BDO “اشتباه گزارش شده است”.

گزارش‌ها حاکی از آن است که Revolut فین‌تک دوستدار کریپتو در گزارش سالانه اخیر خود برای سال منتهی به دسامبر ۲۰۲۱ مشکلاتی دارد.

Revolut، یک نئوبانک بریتانیایی-لیتوانیایی که به مشتریان امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را می دهد، اولین سود سالانه خود را در اول مارس 2023 گزارش کرد. این شرکت گفت که در سال 2021 درآمدی معادل 636 میلیون پوند (769 میلیون دلار) داشته است. افزایش قابل توجهی از 220 میلیون پوند (266 میلیون دلار) در سال 2020 وجود داشت.

گزارش مالی توسط حسابرسان مستقل از شبکه جهانی حسابداری BDO مورد بررسی قرار گرفت و آنها تأیید کردند که صورت‌های مالی Revolut در تاریخ 31 دسامبر “دیدگاهی منصفانه از وضعیت گروه و تجارت شرکت مادر” ارائه می‌دهد. حسابرسان موافق هستند که گزارش صحیح است، به جز اثرات احتمالی مواردی که به عنوان مبنایی برای بخش “نظر مشروط” گزارش توصیف شده است.

وی در بخش نظرات BDO با این استدلال که شرکت حسابداری اطلاعات کافی در مورد «تکمیل و تحقق درآمدهای معین» در سال 2021 ندارد، گفت:

“ما نتیجه می گیریم که در مواردی که سایر اطلاعات مربوط به درآمد یا مانده های مرتبط باشد، ممکن است به همین دلیل به طور با اهمیتی نادرست ارائه شود.”

گزارش شده است که Revolut با پافشاری بر اعتبار گزارش سالانه خود به اظهارات BDO پاسخ داده است. فایننشال تایمز در 30 مارس گزارش داد که Revolut بیانیه ای عمومی منتشر کرد و وکلایی را در ماه مارس استخدام کرد تا ثابت کند که BDO نظر حسابرسی خود را “نادرست” ارائه کرده است. این شرکت استدلال کرد که درآمد 769 میلیون دلاری “به طور مستقل تایید شده است” و “غیر قابل بحث” نیست.

مرتبط با: ‘Crypto FUD’ – صنعت خشمگین شد زیرا گزارش کاخ سفید از کریپتو انتقاد کرد

به گفته منابع مورد اشاره FT، بیانیه عمومی از آن زمان توسط Revolut حذف شده است، زیرا برخی از اعضای هیئت مدیره ظاهراً فکر می کنند که این یک “واکنش بیش از حد” است و نشان می دهد که آنها معنی دیدگاه BDO را درک نمی کنند.

یک منبع گفت این بیانیه “احتمالاً توسط افرادی نوشته شده است که جزئیات نظر حسابرسی را کاملاً درک نمی کنند.” منبع دیگری ادعا کرد که حاوی “نادرستی” است. منابع همچنین ادعا کردند که ممکن است درآمدهای واقعی Revolut بیشتر یا کمتر از آنچه در گزارش ذکر شده است باشد، زیرا ممکن است برخی از تراکنش ها وجود نداشته باشد.

Revolut از اظهار نظر در مورد این موضوع با Cointelegraph خودداری کرد. این شرکت همچنین به سوال Cointelegraph برای به اشتراک گذاشتن بیانیه مربوط به بخش نظرات BDO پاسخ نداد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید