به گفته این مقام، تجارت استیبل کوین خرده فروشی هنوز در هنگ کنگ مجاز نیست


هنگ‌کنگ به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش اجازه نمی‌دهد تا استیبل‌کوین‌ها را تا زمانی که به‌طور رسمی تنظیم نشده باشند، معامله کنند، که انتظار می‌رود تا پایان سال 2024 اتفاق بیفتد.

با پیشروی هنگ کنگ در پذیرش معاملات ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاران خرد، یک مقام محلی تاکید کرد که تجارت استیبل کوین خرده فروشی هنوز مجاز نیست.

به گفته کریستین هوی، وزیر خزانه داری و خدمات مالی هنگ کنگ، هنگ کنگ مقرراتی را برای استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) یا USD Coin (USDC) تصویب نکرده است. این بدان معناست که سرمایه گذاران خرد اجازه تجارت این دارایی ها را ندارند.

به گزارش خبرگزاری محلی مینگ پائو، این مقام رسمی در جلسه کمیته سرمایه گذاری آنلاین که در 6 اکتبر برگزار شد، اظهاراتی در مورد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ ارائه کرد.

هوی گفت که ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال به طور گسترده از استیبل کوین‌هایی مانند USDT به عنوان یک دارایی تجاری عمده استفاده می‌کنند، زیرا ارزش آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که با تثبیت آن به دلار آمریکا یا دارایی‌هایی مانند طلا تثبیت شود. با این حال، برخی از استیبل‌کوین‌ها در گذشته با مشکلات جدی نوسانات مواجه شده‌اند و حتی در گذشته سقوط کرده‌اند، و افزود که مدیریت ذخیره استیبل‌کوین‌ها و حقوق سرمایه‌گذاران برای استفاده از ارزهای فیات به شدت بر ثبات قیمت‌ها تأثیر می‌گذارد.

طبق گزارش ها، Hui اعلام کرد که با توجه به این خطرات، تا زمانی که هنگ کنگ رسماً استیبل کوین ها را تنظیم نکند، تجارت خرده فروشی استیبل کوین مجاز نخواهد بود.

هوی همچنین خاطرنشان کرد که صرافی کریپتو محلی تعطیل JPEX، که گفته می‌شود خدمات خود را در منطقه بدون مجوز تبلیغ می‌کرد، درگیر یک پرونده کلاهبرداری جدی بود که نشان‌دهنده نیاز به مقررات بالاتر بازار ارزهای دیجیتال است.

کوین تلگراف با کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ برای کسب اطلاعات در مورد قوانین تجارت استیبل کوین در این کشور تماس گرفت. این مقاله با اطلاعات جدید از ویرایشگر به روز می شود.

مطالب مرتبط: پلیس هنگ کنگ 11 میلیون دلار دارایی را در پرونده JPEX بازیابی می کند: گزارش

JPEX برخی از خدمات خود را در پلتفرم خود از اواسط سپتامبر 2023 به دلیل بحران نقدینگی ناشی از “رفتار ناعادلانه” توسط برخی موسسات در هنگ کنگ متوقف کرده است. JPEX به سرعت به مرکز یک رسوایی بزرگ در صنعت تبدیل شد. مقامات هنگ کنگ پس از دریافت بیش از 2000 شکایت از کاربران JPEX که حدود 180 میلیون دلار ضرر را گزارش کرده بودند، تحقیقاتی را آغاز کردند.

پرونده JPEX تنها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که تنظیم‌کننده‌های هنگ‌کنگ رسماً به سرمایه‌گذاران خرد اجازه داد تا ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین (BTC) را در اوایل آگوست 2023 معامله کنند. انتظار می رود اداره پولی هنگ کنگ تا پایان سال 2024 دستورالعمل های نظارتی را برای بازار استیبل کوین ارائه کند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید