Retail giant Pick n Pay to accept Bitcoin in 1,628 stores across South Africa

غول خرده فروشی Pick n Pay بیت کوین را در 1628 فروشگاه در آفریقای جنوبی می پذیرد


خرده فروش مواد غذایی Pick n Pay پس از یک مرحله آزمایشی آزمایشی سه ماهه، پوشش بیت کوین خود را به تمام فروشگاه های کشور گسترش می دهد.

خرده فروش مواد غذایی آفریقای جنوبی، Pick n Pay، پوشش بیت کوین (BTC) خود را به تمام 1628 فروشگاه در سراسر کشور پس از یک مرحله آزمایشی سه ماهه در 39 مکان گسترش می دهد.

به عنوان بخشی از عرضه در سراسر کشور، مشتریان فروشگاه می‌توانند با استفاده از ارز دیجیتال از طریق برنامه‌های گوشی هوشمند یا با اسکن یک کد QR و پذیرش نرخ تبدیل راند آفریقای جنوبی در هنگام پرداخت، هزینه محصولات را با استفاده از ارز دیجیتال پرداخت کنند.

برای پرداخت با بیت کوین، مشتریان به کیف پول لایتنینگ بیت کوین و برنامه اسکنر CryptoQR متصل به کیف پول لایتنینگ بیت کوین از CryptoConvert نیاز دارند. فرآیند پرداخت به کاربران نیاز دارد تا کد QR یک مورد را از طریق برنامه CryptoQR اسکن کنند، سپس برای تأیید نرخ و تکمیل تراکنش به کیف پول لایتنینگ بروید.

مرتبط: صحنه ارزهای دیجیتال آفریقای جنوبی پس از تصمیم FSCA برای رشد TradFi آماده است

کاربران توییتر تجربیات خود را از استفاده از بیت کوین برای پرداخت اقلام روزمره در فروشگاه های Pick n Pay به اشتراک گذاشتند:

این اقدام پس از آن صورت گرفت که تنظیم‌کننده مالی کشور، اداره اجرایی صنعت مالی (FSCA)، قانون مشاوره مالی را در اکتبر 2022 اصلاح کرد تا دارایی‌های رمزنگاری شده را به عنوان محصولات مالی طبقه‌بندی کند، ارزهای دیجیتال را برای اولین بار در آفریقای جنوبی تنظیم کند و خدمات مالی را مجاز کند. ارائه دهندگان برای ارائه دارایی های رمزنگاری در داخل و خارج از کشور.

این زنجیره خرده‌فروشی پس از سال‌ها اجرای آزمایشی این سرویس در فروشگاه‌های منتخب، برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی پرداخت‌های رمزنگاری سراسری در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام کرده است. اولین آزمایش با ارزهای دیجیتال در سال 2017 انجام شد، زمانی که شرکت شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان نوعی پرداخت در کیپ تاون کرد، اما هزینه های تراکنش و زمان انتظار این روند را با مشکل مواجه کرد.

Pick n Pay در طول برنامه آزمایشی خود با Electrum و CryptoConvert همکاری کرد و مشتریان را قادر می‌سازد تا از طریق شبکه لایتنینگ بیت‌کوین پرداخت کنند، لایه دومی که به بلاک‌چین بیت‌کوین اضافه شده و امکان تراکنش‌های خارج از زنجیره را فراهم می‌کند.

در میان کشورهای آفریقایی، به نظر می رسد آفریقای جنوبی پیشرفت قابل توجهی در پذیرش ارزهای دیجیتال داشته باشد. بر اساس شاخص پذیرش جهانی کریپتو در سال 2022، آفریقای جنوبی از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال در رتبه 30 جهان قرار دارد. تخمین زده می شود که حدود 10 تا 13 درصد از جمعیت آفریقای جنوبی دارای دارایی های رمزنگاری شده هستند.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉