محققان از دانش صفر برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و AML در استیبل کوین‌ها استفاده می‌کنند


سازمان‌هایی که توسط فین‌تک etonec آلمان رهبری می‌شوند، سیستمی را طراحی کرده‌اند که از zk-SNARK برای ارائه تراکنش‌های غیرقابل ردیابی در محدوده‌های قانونی استفاده می‌کند.

محققان فین‌تک etonec پرداخت‌های مبتنی بر بلاک چین کریپتو آلمان و سایر سازمان‌ها استفاده از شواهد دانش صفر را برای اطمینان از انطباق قانونی و حفظ حریم خصوصی در استیبل کوین‌ها پیشنهاد کرده‌اند. آنها طرحی را ایجاد کردند که به استیبل کوین های مبتنی بر فیات اجازه می دهد تا به عنوان پول نقد در محدوده مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی محققان طیف وسیعی از محدودیت‌ها مانند محدودیت‌های تراکنش، محدودیت‌های موجودی، و محدودیت‌های گردش مالی را امکان‌پذیر می‌سازد و به‌طور خاص مبارزه با پولشویی (AML) و تامین مالی مبارزه با تروریسم (CFT) را با استفاده از شواهد دانش صفر سازگار می‌کند. . zk-SNARK (استدلال اطلاعات غیر تعاملی با هسته دانش صفر). در زیر محدودیت های از پیش تعیین شده، تراکنش ها برای اشخاص ثالث قابل مشاهده نیستند.

بر اساس گزارش محققان:

در واقع، هدف ما ایجاد یک استیبل کوین است که ضمانت‌های حفظ حریم خصوصی مشابه کوین حریم خصوصی Zcash یا میکسر Tornado Cash را ارائه می‌کند، اما بدون چالش‌های قانونی مرتبط با پولشویی و تامین مالی تروریسم.

در این مدل مبتنی بر حساب، کاربران ZKP های خود را ایجاد می کنند (احتمالاً پروتکل های دانش صفر، اگرچه مخفف آن تعریف نشده است)، سپس از شناسه های دیجیتال منحصر به فرد برای ارسال اثبات پول به بلاک چین استفاده می کنند، جایی که اعتبار سنجی ها ZKP ها را تأیید می کنند و اثبات می کنند. پول به بلاک چین معامله در دفتر ثبت می شود. هویت می تواند توسط دولت یا شخص ثالث ایجاد شود.

مطالب مرتبط: به طوفان: دنیای تاریک میکسرهای ارزهای دیجیتال

ایجاد تعادل در حریم خصوصی دیجیتال و انطباق AML/CFT موضوعی است که در حال حاضر در ایالات متحده و اتحادیه اروپا مورد بحث است. محققان می گویند زمانی که این سیستم کامل شود، می تواند به طور بالقوه به سیستم هویت الکترونیکی eIDAS اروپا مرتبط شود.

علاوه بر etonec در تحقیقات، بنیاد Mina مستقر در سانفرانسیسکو، که پروتکل Mina را اجرا می کند. بانک آلمانی Hauck Aufhäuser Lampe و مرکز بین رشته ای دانشگاه لوکزامبورگ برای امنیت، قابلیت اطمینان و اعتماد. مینا به دلیل ادعای خود به عنوان “سبک ترین بلاک چین” و برای مصرف اطلاعات بیرونی بدون اوراکل متمایز است.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید