محققان طرح جدیدی را برای کمک به دادگاه‌ها برای آزمایش داده‌های ناشناس بلاک چین پیشنهاد می‌کنند


تیمی از محققان پنج «طرح بحث‌برانگیز» را پیشنهاد کرده‌اند که برای محافظت از حقوق مظنونان جرم رمزنگاری و همچنین کمک به بازرسان طراحی شده‌اند.

یک تیم تحقیقاتی از Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nurnberg اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که جزئیات روش هایی را که محققان و دادگاه ها می توانند برای تعیین اعتبار داده های ناشناس در بلاک چین بیت کوین (BTC) استفاده کنند، منتشر کرده است.

مقاله پیش‌چاپ این تیم، «طرح‌های استدلالی برای نام‌نامی‌زدایی بلاک‌چین»، طرحی را برای انجام، تأیید و ارائه تحقیقات در مورد جرائم مربوط به تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. در حالی که مقاله بر سیستم های حقوقی آلمان و ایالات متحده متمرکز است، نویسندگان خاطرنشان می کنند که یافته ها باید به طور کلی قابل اجرا باشند.

تحقیقات جنایی مرتبط با بیت کوین حول ناشناس کردن مجرمان مشکوک می چرخد. این فرآیند به دلیل ماهیت مستعار بلاک چین ها چالش برانگیزتر شده است. کاربرانی که تراکنش های بلاک چین را انجام می دهند، به جای نام های قانونی، با کیف پول ها (آدرس های نرم افزاری منحصر به فرد) شناسایی می شوند.

با این حال، بلاک چین ها ذاتا شفاف هستند. هنگامی که داده‌ها به دفتر کل بلاک چین اضافه می‌شود، تراکنش ثبت می‌شود و برای دیدن هر کسی که به بلاکچین دسترسی دارد در دسترس قرار می‌گیرد.

محققینی که تلاش می‌کنند تعیین کنند چه کسی پشت یک کیف پول خاص قرار دارد، از اطلاعات موجود در تراکنش‌های بلاک چین (بلوک‌ها) به‌عنوان نقاط داده استفاده می‌کنند که در صورت ترکیب، یک دنباله کاغذ دیجیتال را تشکیل می‌دهند.

به گفته تیم تحقیقاتی، گلوگاه فعلی در مورد این مطالعات دیگر یک تنگنای تکنولوژیکی نیست. این یک موضوع حقوقی است

مجریان قانون ممکن است به ابزارهای مورد نیاز برای انجام تجزیه و تحلیل اولیه بلاک چین دسترسی داشته باشند، اما این نقاط داده اولیه نشان دهنده شواهد غیرواقعی است.

این شواهد بر مفروضات خام خاصی متکی است که فقط با مرتبط کردن فعالیت‌های زنجیره‌ای به فعالیت‌های خارج از زنجیره، مانند مجبور کردن صرافی برای افشای هویت یا اطلاعات حساب بانکی کاربران مظنون به جنایت، تأیید می‌شوند. در هر برگ:

“در رویه حقوقی، این مفروضات برای درک ارزش اثباتی ناشناس کردن مجرم بسیار مهم هستند. با این حال، هنوز هیچ روش استانداردی برای استخراج و بحث در مورد قابلیت اطمینان این نتایج تحلیل پیشنهاد نشده است.”

اگر به درستی اجرا شود، تحقیقات بلاک چین می تواند عامل جنایت را کشف کند. محققان بازار وال استریت را به عنوان مثال ذکر می کنند. در آنجا، بازرسان خدمات پستی ایالات متحده، اپراتور یک بازار تاریک نت غیرقانونی را با پیوند دادن نقاط مختلف داده ای که مجری قانون از طریق عملیات نظارتی تأیید کرده بود، شناسایی کردند.

مرتبط با: پلیس آلمان شش رقم رمزنگاری شده را از مظنونین آلوده به وب سایت دارک کشف و ضبط کرد

با این حال، محققان خاطرنشان می کنند که چنین تحقیقاتی به دلیل الزامات قانونی، خطر تأثیرگذاری بر حقوق مظنونان را دارد. دادستان ها (به گفته این روزنامه در آلمان و ایالات متحده) باید قبل از صدور دستوری برای تحقیقات تهاجمی مانند نظارت یا دستگیری، درجه مشخصی از شواهد مجرم بودن را نشان دهند.

محققان چارچوب استاندارد شده ای را پیشنهاد می کنند که شامل پنج طرح بحث است که برای ارائه گزارش و افشای مناسب در طول فرآیند قانونی طراحی شده است تا به بازرسان و دادستان ها کمک کند و در عین حال اطمینان حاصل شود که قانون به طور عادلانه برای مظنونان اعمال می شود.

دو مورد از طرح های کشف شده توسط محققان. منبع: “نمودارهای استدلالی برای عدم نامگذاری بلاک چین”

تصویر بالا دو تا از نمودارها را نشان می‌دهد، که هر کدام از مجموعه‌ای از مقدمات تعریف‌شده برای چارچوب‌بندی یک نتیجه‌گیری خاص استفاده می‌کنند و سپس مجموعه‌ای از سؤالات مهم را برای ارزیابی قدرت استدلال ارائه می‌دهند.

محققان نوشتند: “با استفاده از طرحواره ها، یک تحلیلگر می تواند به وضوح اکتشافی های مورد استفاده، نقاط قوت فردی و نقاط ضعف بالقوه آنها را بیان کند. این امر وضوح چنین تحلیل ها و مراحل دادگاه را برای تصمیم گیرندگان افزایش می دهد و همچنین اسناد را برای تایید کارشناسی بعدی تسهیل می کند.”


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید