نماینده تورس از GAO ایالات متحده می خواهد در مورد “شکست” SEC برای محافظت از مردم در برابر FTX تحقیق کند.


تورس یک حامی ارزهای دیجیتال است که قبلاً عملکرد SEC را زیر سوال برده است. قانون جدیدی در مورد شرکت‌های رمزنگاری اثبات ذخیره و وجوه ورودی نوشت.

یک قانونگذار آمریکایی از دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده (GAO) خواسته است تا عملکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را در رابطه با صرافی اخیراً شکست خورده کریپتو FTX بررسی کند.

نماینده ریچی تورس در 6 دسامبر به ژنرال دودارو، مدیر امور مالی ایالات متحده، نامه ای نوشت و از ناظر قانونگذاری فدرال GAO خواست که شکست کمیسیون SEC در محافظت از مردم در برابر “سوء مدیریت و سوء استفاده وحشتناک FTX” را بررسی کند. این نامه همچنین به طور کلی از رهبری رئیس جمهور گری گنسلر انتقاد کرد. تورس نوشت:

اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار کوشش خود را برای بررسی کامل وضعیت مالی FTX انجام می داد، احتمالاً آشکار می شد که صرافی ارز دیجیتال واقعاً چیست: یک خانه ماشین.[d]این بر اساس پول انحصاری ساخته شده از هوا ساخته شده است.

جدای از این قسمت، نامه تورس تقریباً به طور کامل به انتقاد از رئیس SEC، Gensler اختصاص داشت، که “طبق منطق بیانیه های عمومی خود منحصراً مسئول شکست های نظارتی مربوط به فروپاشی FTX و شرکت تابعه آن FX US بود.” تورس با اشاره به اصرار جنسلر مبنی بر اینکه اکثر ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند و بنابراین مشمول مقررات SEC هستند، به صورت لفاظی پرسید:

«اگر YSK اختیارات را داشته باشد [as] چرا آقای جنسلر ادعا می کند که نتوانسته است بزرگترین طرح هرم رمزنگاری در تاریخ ایالات متحده را کشف کند؟

مانند جنسلر، تورس یک دموکرات است که نماینده برونکس جنوبی در نیویورک است. او از مدافعان سرسخت ارزهای دیجیتال است. از قضا، او در ماه مارس نامه ای دو حزبی را امضا کرد که توسط نماینده تام اِمر هدایت شد و در آن صلاحیت SEC برای به دست آوردن اطلاعات از شرکت های رمزنگاری را زیر سوال برد. ایمر همچنین نظارت جنسلر را پس از فروپاشی FTX زیر سوال برد.

مطالب مرتبط: آیا SBF با عواقب سوء مدیریت FTX مواجه خواهد شد؟ بهش اعتماد نکن

در 2 دسامبر، تورس لوایحی را به مجلس نمایندگان ارائه کرد با عنوان “الزام برخی صرافی های ارزهای دیجیتال به ارائه اظهارات به کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد اثبات ذخیره، و برای اهداف دیگر” و “منع وام دادن، اهرم یا کار مشترک”. – ادغام وجوه مشتری از طریق مبادلات ارزهای دیجیتال بدون رضایت مشتری. این لوایح به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ارجاع شده است.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید