محرک های کار از راه دور به DAO ها در جهان پس از همه گیری منتقل می شوند: نظرسنجی


یک نظرسنجی از جمعیت عمومی ایالات متحده نشان می دهد که افراد هزاره بیش از هر گروه سنی دیگری در DAO شرکت می کنند.

یک نمونه نظرسنجی از آمریکایی‌های شاغل نشان می‌دهد که هزاره‌ها و کارگران نسل Z خیلی بیشتر طرفدار پیوستن به سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) و کار از راه دور در جهان پس از کووید-19 هستند.

بیش از 1100 آمریکایی در نظرسنجی بنیاد MetisDAO شرکت کردند که به بررسی روند ترجیحات کار از راه دور و ظهور DAO ها در سال های اخیر پرداخت. یک نکته مهم تأثیر کووید-19 بر رشد DAO در احساسات کارکنان و حاکمیت شرکتی است.

نتایج این نظرسنجی با استناد به یک گزارش تحقیقاتی در مورد DAO ها که توسط انجمن مدیریت شرکتی دانشکده حقوق هاروارد منتشر شده است، نشان می دهد که چگونه خزانه DAO ها از 400 میلیون دلار به 16 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش یافته است.

این همزمان بود با افزایش تعداد شرکت کنندگان از 13000 به 1.6 میلیون نفر در همان دوره. در مقایسه با برخی از بزرگترین شرکت های چندملیتی، تعداد نیروی کار جهانی DAO آنها برابر با یک آمازون، 18 فیس بوک، هفت مایکروسافت یا 11 گوگل است.

مطالب مرتبط: شغل خود را رها کنید و 300000 دلار با کار برای DAO به دست آورید؟ در اینجا چگونه است

تأثیر کووید-19 محرک اصلی گزارش متیس است که آمادگی کارگران برای فرصت‌های شغلی غیرمتمرکز را بررسی می‌کند. تغییر غیرمنتظره و سریع به شرایط کار از راه دور به دلیل همه‌گیری، ظاهراً دانش و درک را در مورد DAO و شرکت‌های مستقل غیرمتمرکز (DAC) به ویژه در میان هزاره‌ها و هزاره‌ها افزایش داده است.

یک نکته کلیدی از نتایج این است که حدود 75 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که شرکت ها باید با روشی که کسب و کار خود را اداره می کنند سازگار شوند تا گزینه های کار از راه دور بیشتری را ارائه دهند. هزاره‌ها، که در محیط‌های ترکیبی یا از راه دور کار می‌کردند، بسیار مثبت پاسخ دادند که DAC به کارمندان فرصت‌هایی برای کمک به اداره یک شرکت ارائه می‌دهد.

47 درصد از پاسخ دهندگان همچنین گفتند که آماده کار برای یک DAO یا DAC به عنوان یک کارگر قراردادی هستند. این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که هزاره ها بیش از هر گروه سنی دیگری مایل به کار برای یک DAO یا DAC هستند.

در همین حال، پاسخ‌دهندگان ژنرال Z در مقایسه با پاسخ‌دهندگان گروه‌های سنی دیگر، DAO را دقیق‌ترین توصیف کردند، و اکثر پاسخ‌دهندگان ژنرال Z نیز DAO را به عنوان “جنبش انقلابی که آینده کار را تغییر داد” توصیف کردند.

MetisDAO با تأکید بر تأثیر شرایط کاری طولانی مدت از راه دور، که میل به محیط های کاری غیرمتمرکز و مستقل تر را تحریک می کند، نتیجه گیری می کند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر پاسخ‌دهندگان به دنبال هر چیزی هستند که DAC ارائه می‌کند. فرصت های کاری از راه دور، استقلال از مدیریت و تأثیر بر سازمان هایی که برای آنها کار می کنند.

نظرسنجی MetisDAO از یک نمونه 1112 نفری در نوامبر 2022 از طریق SurveyMonkey انجام شد. DAO بخشی از متیس، یک راه حل تجمع لایه ۲ اتریوم است.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید