کار از راه دور می تواند نیروی کار جهانی را برای همیشه بازتعریف کند

کار از راه دور می تواند نیروی کار جهانی را برای همیشه بازتعریف کند


در حالی که اجرای ساختارهای کار از راه دور ممکن است برای اکثر شرکت های فناوری اولویت به نظر برسد، هنوز نگرانی هایی در مورد اثربخشی طولانی مدت آن وجود دارد.

از آنجایی که اقتصاد جهانی همچنان درگیر ویرانی های ناشی از همه گیری کووید-19 است، داده های رو به رشدی وجود دارد که نشان می دهد افراد بیشتری سبک زندگی مبتنی بر کار از راه دور را انتخاب می کنند. در این زمینه، یک نمونه نظرسنجی از شهروندان شاغل ایالات متحده نشان می دهد که کارمندان Millennials و Gen Z ترجیح می دهند به جای رفتن به یک دفتر، به نیروی کار راه دور و سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO) بپیوندند.

به عنوان بخشی از این مطالعه، از بیش از 1100 شهروند ایالات متحده خواسته شد که ترجیحات خود را در مورد کار از راه دور و ظهور DAO در سال های اخیر نشان دهند. این نظرسنجی با استفاده از تحقیقات روی DAO که توسط دانشکده حقوق هاروارد منتشر شد، نشان داد که چگونه خزانه DAO ها تنها در طول سال 2021 از 400 میلیون دلار به 16 میلیارد دلار رسیده است. این رشد خیره کننده 3900 درصدی همزمان با افزایش تعداد افراد شرکت کننده در DAO و سایر طرح های کار از راه دور از 13000 به 1.6 میلیون نفر بود.

به بیان ساده، 75 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که در کوتاه مدت تا میان مدت، شرکت ها باید گزینه های کار از راه دور را به کاربران خود ارائه دهند، خواه این ایده را دوست داشته باشند یا نه. اکثر پاسخ دهندگان به دنبال هر چیزی هستند که DAC ها ارائه می دهند. فرصت های کاری از راه دور، استقلال از مدیریت و تأثیر بر سازمان هایی که برای آنها کار می کنند.

آیا کار از راه دور می آید؟

برای دریافت نمای کلی بهتر از چگونگی ادامه کار از راه دور برای تعریف مجدد بازار کار جهانی، کوین تلگراف با آدام سیمونز، مدیر ارشد استراتژی RDX Works، توسعه‌دهنده اصلی بلاک چین عمومی غیرمتمرکز Radix، تماس گرفت. به گفته وی، روند انتخاب افرادی که کار از راه دور را انتخاب می کنند، در آینده نزدیک توجه بیشتری را به خود جلب خواهد کرد.

“به عنوان یک صنعت در حال ظهور، کمبود استعداد در Web3 وجود دارد. تنها حدود 20000 توسعه دهنده در جهان امروز به اندازه کافی با فناوری Web3 تجربه دارند تا در سطح تولید کار کنند. این تنها کسری از 27 میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان است. این نه تنها مانع بزرگی برای نوآوری در فضا است، بلکه به این معنی است که شرکت‌هایی که یک صنعت کاملاً جدید را هدایت می‌کنند باید به روی نیروی کار جهانی باز باشند.

Jacob Kowalewski، مدیر ارشد استراتژی در پلت فرم میزبانی باز T3rn، احساسات مشابهی دارد و به کوین تلگراف گفت که روند کار از راه دور احتمالا ادامه خواهد داشت، به خصوص که پیشرفت در فناوری باعث می شود افراد بتوانند چنین مسیرهایی را آسان تر و در دسترس تر دنبال کنند. . او گفت: «محل کار سنتی مبتنی بر دفتر در حال تبدیل شدن به جذابیت کمتر و کمتری است زیرا جوانان بیشتر و بیشتر تصمیم می گیرند برای خود کار کنند یا کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

برت فینکاریک، رهبر بازاریابی در Qtum، یک پلتفرم اثبات سهام مقیاس پذیر، به کوین تلگراف گفت که استخدام کارگران از راه دور در چند سال گذشته به شرکت او کمک کرده است تا کارکنان جدیدی را بدون تمام هزینه‌های سربار سنتی مورد نیاز مشاغل واقعی استخدام کند. .

آخرین: Enterprise DeFi چیست و بانک ها چگونه می توانند از آن بهره مند شوند؟

با کاهش محدودیت ها در سراسر جهان، به بسیاری از کارگران دستور داده شده است که به دفتر بازگردند و نمی خواهند بروند، بنابراین آنها اکنون به دنبال کار از راه دور هستند. این امر به دست آوردن استعدادهای جدید را برای ما آسان‌تر کرده است، و با توجه به اینکه پروژه‌های کمتری در حال حاضر استخدام می‌شوند، گزینه‌های بیشتری هنگام ارائه پیشنهادهای شغلی داریم.

نگاهی به اعداد

با اتخاذ یک رویکرد آماری تر، دنیس اوستیمنکو، بنیانگذار و مدیر عامل پروژه جهانی پردازش رمزنگاری فناوری اطلاعات 1TN، به کوین تلگراف گفت که بررسی های متعدد، از جمله گارتنر، نشان می دهد که 70 درصد از کارگران هرگز قبل از کووید-19 از راه دور کار نکرده اند. اما پس از همه گیری، این ارقام به 38 درصد کاهش یافت. در حالی که هنوز سازمان‌هایی وجود دارند که نمی‌توانند کار از راه دور را به طور کامل بپذیرند، او معتقد است که چنین شرکت‌هایی باید با «عادی‌های جدید» سازگار شوند و سیاست‌های منابع انسانی خود را تغییر دهند.

می توانم بگویم که کارمندان Millennials و Generation Z خوش شانس هستند که فرصت کار از راه دور را دارند. در واقع، اکنون 62 درصد از همه کارمندان از کارفرمایشان انتظار دارند که به آنها اجازه کار از راه دور را بدهد. اغلب، سازمان‌ها ممکن است از ترس اینکه کارکنانشان بهره‌وری کمتری داشته باشند، از مدل‌های دورکاری اجتناب کنند. اما واقعیت دقیقا برعکس است.»

اوستیمنکو خاطرنشان کرد که علیرغم مزایای آشکار مدل دورکاری، موسس و مدیرعامل یک شرکت کار از راه دور او را از چالش‌های ناشی از آن آگاه کرد. مهمترین چیز ایجاد فرهنگ مشترک بین کارکنان، تیم سازی و ارتباط موثر است. وی خاطرنشان کرد:

“وقتی کل تیم شما در مناطق زمانی مختلف پراکنده است، انگیزه ضعیف و عدم مشارکت می تواند مشکل ساز باشد. اما چنین مسائلی نمی توانند پتانسیل عظیمی را که می توان با دور نگه داشتن شرکت ها در ابتدا به دست آورد، تضعیف کرد.”

در نهایت، لازم به ذکر است که از سال 2022، 16٪ از شرکت ها در سراسر جهان اکنون اجازه کار 100٪ از راه دور را می دهند و 27٪ از این کارفرمایان افزایش قابل توجهی در بهره وری شرکت گزارش می دهند. همچنین، یک مقاله فوربس بیان کرد که 25 درصد از تمام مشاغل حرفه ای در آمریکای شمالی تا پایان سال 2022 کاملاً از راه دور خواهند بود.

ایده کار از راه دور به همه فروخته نمی شود

سعد رضوی، مدیر خرید و شریک در SuperLayer، یک استودیوی سرمایه گذاری متمرکز بر شرکت های مصرف کننده Web3، به کوین تلگراف گفت که او معتقد نیست که ایده محیط اداری به این زودی ها ناپدید شود یا به طور کامل تغییر کند:

حتی شرکت‌های بزرگ فناوری که در طول همه‌گیری به راحتی مدل کار از خانه را پذیرفته‌اند، مسیر خود را معکوس می‌کنند و خشم کارمندان خود را برانگیخته‌اند. من فکر می کنم یکی از دلایل اصلی این تلاش، دست کم گرفتن گسترده ارزش تعاملات چهره به چهره است.»

کوالوسکی با این ادعا موافق است و بیان می کند که همیشه نیاز به برخی از کارهایی که نیاز به تعامل حضوری دارند وجود خواهد داشت و بنابراین، روند کار از راه دور تنها تا حدی جایگزین محل کار سنتی مبتنی بر اداری خواهد شد.

او گفت: “اما محبوبیت بیشتری پیدا می کند و احتمالاً شاهد خواهیم بود که شرکت های بیشتری در سال های آینده سیاست های کار از راه دور را ارائه می دهند. T3rn یک سیاست کاملاً از راه دور را با دفاتر لیسبون و برلین ارائه می دهد.”

هریسون کامفورت، یکی از بنیانگذاران پروتکل مالی غیرمتمرکز DAM Finance، بر این باور است که کنفرانس های مجازی برای اکثریت قریب به اتفاق جلسات داخلی یک شرکت کار می کنند – به خصوص اگر همه آماده باشند و زمان مناسب را صرف کنند – هیچ چیز بهتر از یک جلسه رو در رو نیست. فعل و انفعالات.

او همچنین خاطرنشان کرد که به دلیل پراکندگی جغرافیایی بیشتر تیم‌ها، حتی کارهای اداری نیز به سرعت به جلسات واقعی در کافه‌های محلی تبدیل می‌شوند، به این معنی که اکثریت تیم در آن هفته هر کجا باشند. . این به این دلیل است که ارتباط چهره به چهره بسیار مؤثرتر از پیامک یا تماس تصویری است.

تاثیر کار از راه دور بر کسب و کارهای رمزنگاری و بلاک چین

یکی از ارزش های اصلی Web3 عدم تمرکز است و از بیرون، کار از راه دور با این رویکرد مطابقت دارد. در این زمینه، Rizvi معتقد است که مرزهای جغرافیایی برای بازار کار کریپتو و بلاک چین به اندازه صنایع سنتی تر مرتبط نیستند:

“طبق تجربه ما، کارگران دورکار بیشتر می توانند ارزش و شتاب معناداری را به صنعت در حال ظهور ما بیافزایند، به عنوان مثال، با گسترش مجموعه استعدادهای موجود. من فکر می کنم که ما در حال حاضر فرصتی خارق العاده داریم تا از فرار عظیم فناوری سرمایه گذاری کنیم، که تا حدی توسط بازگشت به صنعت ایجاد شده است. -سفارشات اداری.”

او همچنین خاطرنشان کرد که بسیاری از پروژه‌ها در اکوسیستم بلاک چین بر اساس همان رویکرد سلسله مراتبی که مشخصه مشاغل سنتی آجر و ملات است، عمل نمی‌کنند.

رضوی در پایان گفت: “این اکوسیستم ها با طراحی برای تقویت همکاری طراحی شده اند. همکاری به یک محیط اداری محدود نمی شود و تغییر به کار از راه دور بازتابی از این واقعیت است.”

آخرین: استفاده از NFT های فیزیکی: گفتن از انجام آن آسان تر است؟

کوالوسکی معتقد است که با محبوبیت بیشتر کار از راه دور، صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال از نیروی کار متنوع تری با دیدگاه ها، ایده ها و قابلیت های جدید بهره مند خواهد شد.

یکی از مزایای کار از راه دور این است که به افراد اجازه می دهد از هر کجای دنیا کار کنند. این به شرکت های رمزنگاری و بلاک چین امکان دسترسی به استعدادها از تمام گوشه های جهان را می دهد. و از آنجایی که کار از راه دور 24/7 در دسترس است، شرکت ها می توانند کارگران را 24 ساعته بدون توجه به مناطق زمانی استخدام کنند.

او می‌گوید یکی دیگر از مزایای کار از راه دور این است که محدودیت‌ها و محدودیت‌های فیزیکی در محل زندگی را از بین می‌برد. این یک محیط چندفرهنگی تری را فراهم می کند که در آن افراد از همه اقشار می توانند با هم کار کنند.»

بنابراین، همانطور که ما به سمت آینده ای غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری حرکت می کنیم، جالب خواهد بود که ببینیم چگونه الگوی سریع در حال تکامل کار از راه دور به تعریف چشم انداز جهانی تجارت و فرهنگ تجاری رایج در سازمان ها در سراسر جهان ادامه می دهد.


نویسنده: Shiraz Jagati

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉