رگولاتور باهامایی: حملات اخیر FTX برای “ایمن کردن” دارایی ها درست است


کمیسیون اوراق بهادار باهاما گفت که تلاش‌های مداوم هک علیه FTX ثابت کرده است که FTX تصمیم درستی برای “ایمن کردن” دارایی‌های دیجیتال خود گرفته است.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما می‌گوید «تلاش‌های هک» مداوم به دارایی‌های دیجیتال FTX ثابت کرده است که آنها تصمیم درستی برای کنترل دارایی‌های بورس در نوامبر گرفته‌اند.

داخل اعلام در 23، کمیسیون گفت که FTX “سیستم‌هایش به خطر افتاده است و همچنان با تلاش‌های هک جدید روبرو می‌شود – که حکمت را در اقدام سریع کمیسیون برای ایمن کردن این دارایی‌های دیجیتال تقویت می‌کند.”

روزی که FTX در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد، جامعه کریپتو شروع به گزارش خروجی 266.3 میلیون دلاری از کیف پول های مرتبط با FTX کرد. تا 12 نوامبر، خروجی ها به بیش از 650 میلیون دلار افزایش یافت.

تحلیلگران بلاک چین گفته اند که 477 میلیون دلار مشکوک به سرقت رفته است، در حالی که مابقی توسط FTX به ذخیره سازی امن منتقل شده است.

این کمیسیون در آخرین بیانیه خود در 10 نوامبر گفت که در حالی که FTX Digital Markets (FDM) مجوز خود را برای انجام تجارت تعلیق کرده و مدیران خود را سلب کرده است، این برای محافظت از مشتریان و طلبکاران FDM کافی نیست.

این کمیسیون همچنین تصریح کرد که با توجه به «ماهیت دارایی‌های دیجیتال» و «خطرات مرتبط با هک و مصالحه»، از دیوان عالی کشور درخواست کرده است تا تمامی دارایی‌های دیجیتال از FTX به کمیسیون «سرپرستی» منتقل شود.

آخرین بیانیه از تحلیل‌های اخیر شرکت تحلیل بلاک چین Chainalysis و کارآگاه رمزنگاری توییتر ZachXBT پشتیبانی می‌کند، که می‌گوید شواهد موجود در زنجیره نشان می‌دهد که اقدامات تنظیم‌کننده باهامایی به به اصطلاح «هکر FTX» مربوط نمی‌شود.

مربوط: حماسه ادامه FTX: همه چیز تا کنون

کمیسیون همچنین به درخواست اضطراری 17 نوامبر FTX Trading Limited مبنی بر درخواست از “دولت باهامیان” برای “دسترسی غیرمجاز به سیستم های وام گیرندگان” پس از شروع پرونده های ورشکستگی فصل 11، انتقاد کرد.

کمیسیون گفت: “مایه تاسف است که مدیر عامل جدید FTX Trading Ltd. این اقدام به موقع را در برنامه های فصل 11 با ادعاهای نامتناسب و نادرست ارائه شده در پیشنهاد انتقال به اشتباه ارائه کرد.”
نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید