ضررهای واقعی از سقوط FTX به 9 میلیارد دلار رسید که بسیار کمتر از بحران های قبلی است


طبق گزارش Chainalysis، خسارات هفتگی با انفجار Terra Luna (LUNC) به 20.5 میلیارد دلار رسید و با سقوط 3AC و سلسیوس به 33 میلیارد دلار رسید.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis سعی کرد با مقایسه بالاترین زیان هفتگی پس از سقوط بازار سهام در مقایسه با سقوط ارزهای دیجیتال بزرگ قبلی در سال 2022، سقوط FTX را در چشم انداز قرار دهد.

گزارش 14 دسامبر نشان داد که کاهش ماه می در Terra USD (UST) با 20.5 میلیارد دلار زیان هفتگی به اوج خود رسیده است و به دنبال آن ضرر هفتگی به 33 میلیارد دلار پس از سقوط Three Arrows Capital و سلسیوس در ژوئن رسیده است.

در مقابل، زیان هفتگی در طول حماسه FTX به 9 میلیارد دلار در هفته آغاز شده از نوامبر به اوج خود رسید.

Chainalysis می‌گوید داده‌ها نشان می‌دهد که وقتی شکست FTX در ماه نوامبر اتفاق افتاد، سرمایه‌گذاران قبلاً تحت تأثیر «سنگین‌ترین» رویدادهای رمزنگاری امسال قرار گرفتند.

“داده ها […] در حال حاضر، سنگین ترین ضربه شما [crypto] در زمان وقوع شکست FTX، همه چیز از قبل پشت سر سرمایه گذاران بود.

شرکت تحلیلی مجموع ضررهای متحمل شده را با نگاه کردن به کیف پول های شخصی و اندازه گیری ارزش دارایی ها هنگام به دست آوردن آنها و کسر ارزش آن دارایی ها هنگام ارسال به جای دیگر محاسبه کرد.

با این حال، ممکن است داده ها هنوز هم زیان های متحمل شده را بیش از حد تخمین بزنند، زیرا هر حرکت از یک کیف پول به کیف دیگر را به عنوان یک رویداد فروش به حساب می آورد. Chainalysis همچنین اشاره کرد که نمودار سایر آمارها، مانند وجوه مسدود شده کاربران ذخیره شده در صرافی FTX را در نظر نمی گیرد.

ما نمی توانیم فرض کنیم که هر ارز دیجیتال ارسال شده از یک کیف پول خاص لزوماً نقد شود، بنابراین این اعداد را به عنوان حد بالایی برای درآمدهای یک کیف پول خاص در نظر بگیرید.

مربوط: آیا سقوط FTX واقعاً “لحظه Lehman” کریپتو بود؟

در حالی که داده‌های Chainalysis زیان‌های محقق شده را پوشش می‌دهد، پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant اخیراً داده‌هایی را در مورد اینکه چگونه زیان‌های خالص تحقق نیافته بیت‌کوین (BTC) پس از سقوط FTX تحت تأثیر قرار گرفته است، به اشتراک گذاشته است.

این نشان داد که ضررهای محقق نشده برای BTC پس از سقوط FTX به -31.7٪ رسید، در مقایسه با سقوط 3AC/C و Terra Luna، که تنها به -19.4٪ رسید.

سود/زیان خالص تحقق نیافته برای بیت کوین. منبع CryptoQuant.

شرکت داده های تحلیلی Glassnode در توییتی در 17 نوامبر پس از سقوط FTX، سطح بالای زیان های تحقق نیافته را برجسته کرد و آن را با اوج -36٪ مشاهده شده در بازار نزولی 2018 مقایسه کرد.

سود یا زیان یک سرمایه گذاری تا زمانی که سرمایه گذاری به فروش نرسد محقق نشده تلقی می شود. عمل فروش این ضررها یا سودها را «می سازد». زیان های محقق نشده نیز به عنوان تلفات کاغذ شناخته می شوند.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید