توکن سازی دارایی در دنیای واقعی فاقد زیرساخت است، نه فقط مقررات

توکن سازی دارایی در دنیای واقعی فاقد زیرساخت است، نه فقط مقررات


به گفته لری فینک از BlackRock، نسل بعدی اوراق بهادار، توکنیزاسیون دارایی، به دلیل فقدان زیرساخت و همچنین استانداردهای نظارتی جهانی عقب مانده است.

منابع اخیراً به کوین تلگراف گفتند که ادغام بین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دارایی های سنتی به دلیل فقدان زیرساخت ها و استانداردهای نظارتی در سراسر جهان عقب مانده است.

کالین باتلر، رئیس جهانی سرمایه نهادی، گفت: “هیچ سیستم رتبه بندی شرکتی خوبی وجود ندارد که این شرکت ها بتوانند در آن مشارکت داشته باشند. واضح است که آنها قصد ندارند کل سیستم خود را با استفاده از کیف پول بلاک چین معمولی و صرافی های متمرکز اجرا کنند.” در چند ضلعی

توکن‌سازی روشی برای تقسیم‌بندی است که به افراد بیشتری اجازه می‌دهد بخشی از دارایی را که قبلاً باید به‌طور کلی با ارزش بالاتر فروخته می‌شد، داشته باشند. شرکت چهار بزرگ PwC تخمین می زند که دارایی های مدیریت شده جهانی تا سال 2025 به 145.4 تریلیون دلار خواهد رسید. این بازار بزرگی است که انتظار می رود از سرمایه گذاران بیشتری استقبال کند و در نتیجه نقدینگی دارایی ها را از طریق توکن سازی افزایش دهد.

باتلر خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران نهادی – یعنی بازیکنانی که این سرمایه را در سراسر جهان مدیریت می‌کنند – به دنبال “خدمات آسان برای پیاده‌سازی، انعطاف‌پذیر و قابل ارتقا هستند که به خوبی با کاری که قبلا انجام می‌دهند کار می‌کنند.”

Polygon گفت که با بسیاری از این بازیگران جهانی کار می کند. در ماه ژانویه، شرکت سرمایه گذاری Hamilton Lane اولین صندوق از سه صندوق توکن شده با بلاک چین Polygon را معرفی کرد و برخی از 824 میلیارد دلار دارایی خود را تحت مدیریت زنجیره ای قرار داد. همیلتون لین با توکن کردن صندوق فرصت سهام شاخص خود توانست حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز را از میانگین 5 میلیون دلار به 20000 دلار کاهش دهد.

مثال دیگر JPMorgan بود. در ماه نوامبر، غول آمریکایی اولین تراکنش بین مرزی DeFi را روی یک بلاک چین عمومی انجام داد. این ابتکار بخشی از یک برنامه آزمایشی برای بررسی پتانسیل DeFi برای بازارهای مالی عمده فروشی بود. معاملات در شبکه Polygon نیز انجام شد.

علیرغم پیشرفت‌های اخیر در ادغام DeFi در بازارهای سنتی، عدم شفافیت در مورد مقررات همچنان مانع از پذیرش فناوری‌های نوظهور توسط بسیاری از افراد می‌شود. یکی از مهمترین سوالات در این زمینه این است که اوراق بهادار چیست؟ کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از طریق اقدامات اجرایی پیشنهاد می کند که این تعریف ممکن است برای طیف گسترده تری از دارایی ها و خدمات نسبت به آنچه بسیاری از شرکت های رمزنگاری انتظار دارند اعمال شود. همانطور که باتلر اشاره می کند:

“اگر یک امنیت را توکن کنید، آیا رمز دیجیتال خود به یک امنیت تبدیل می شود یا به سادگی یک امنیت را نشان می دهد؟”

Jez Mohideen، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Laser Digital، بازوی ارزهای رمزنگاری شده غول بانکی ژاپنی Nomura، معتقد است که فقدان مقررات بر مدیریت ریسک دارایی دیجیتال تأثیر می گذارد زیرا مانع از جداسازی مؤثر واحدها و مدل های تجاری توسط شرکت ها می شود.

او گفت: “نیاز ویژه ای به مقررات بیشتر در بخش های خاصی از کسب و کارها وجود دارد، مانند اطمینان از اینکه سرمایه توسط افرادی که مسئولیت های امانتداری دارند مراقبت می شود. با وارد شدن به چنین تحریم های نظارتی، میزان سود شرکت ها افزایش خواهد یافت.” کوین تلگراف.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉