قطر به دلیل عدم اقدام کافی علیه شرکت های رمزنگاری مورد انتقاد قرار گرفت


سازمان جهانی پولشویی به قطر گفته است که “درک خود از اشکال پیچیده تر” جرایم مالی را بهبود بخشد.

ناظر جهانی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم از بانک مرکزی قطر (QCB) به دلیل تلاش کمی برای اجرای مقررات خود مبنی بر ممنوعیت ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی انتقاد کرده است.

در گزارشی که در 31 مه منتشر شد، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تاکید کرد که قطر باید توانایی‌های خود را برای مبارزه موثر با اشکال نوظهور فعالیت‌های مجرمانه، از جمله اعمال تحریم‌ها بر ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی، توسعه دهد.

وی خاطرنشان کرد: درک اشکال پیچیده تر پولشویی و تامین مالی تروریسم باید بهبود یابد.

سازمان تنظیم مقررات مرکز مالی قطر (QFCRA) تنها در دسامبر 2019 اعلام کرد که خدمات دارایی مجازی را نمی‌توان نه در مرکز مالی قطر (QFC) و نه از مرکز مالی قطر (QFC) اجرا کرد.

مقام نظارتی در آن زمان هشدار داد که هر شرکتی که ارائه یا تسهیل کننده ارائه یا مبادله دارایی های رمزنگاری شده باشد، تحت حقوق و تعهدات QFCRA مجازات خواهد شد.

طبق گزارش اخیر FATF، در حالی که قطر در جمع آوری اطلاعات سودمند انتفاع در رجیستری یکپارچه تقریباً کامل خود (ادغام داده های شهروندانش) “پیشرفت مثبت و پایدار” داشته است، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد:

“هنوز کنترل های کافی برای اطمینان از دقیق و به روز بودن تمام اطلاعات جمع آوری شده وجود ندارد.”

از مقامات قطری خواسته شده است تا تلاش‌های تحقیقاتی خود در زمینه مبارزه با پولشویی را بهبود بخشند، زیرا ادعا شده است که «قابلیت‌های تحلیل پیشرفته» آنها برای شناسایی موارد پولشویی به طور کامل استفاده نشده است.

مرتبط با: ناظر مالی بریتانیا به صنعت کریپتو: “بیایید با هم کار کنیم”

اگرچه قطر ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را ممنوع کرده است، اما نشان داده است که به طور فعال در حال بررسی موارد استفاده بالقوه برای پیاده سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

قبلاً در ژوئن 2022 گزارش شده بود که بانک مرکزی قطر (QCB) “در مرحله تاسیس” برای صدور CBDC است.

شیخ بندر بن محمد بن سعود آل ثانی، رئیس QCB، توضیح داد که در آن زمان، بانک مرکزی در حال “ارزیابی جوانب مثبت و منفی” CBDCها و کار بر روی فناوری و پلتفرم مناسب بود.

مجله: FTX 2.0 در راه است، Multichain FUD و Worldcoin 115 میلیون دلار جمع آوری می کنند: Hodler’s Digest، 21-27 می




نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید